Polska Luxtorpeda

Tytuł: Polska Luxtorpeda
Wydawnictwo:

 


 

 Co zawiera pudełko?

Polska Luxtorpeda to gra przeznaczona dla 2-8 graczy, w wieku od 5-105 lat. Czas jednej rozgrywki to 20 minut.
W pudełku znajdują się karty podstawowe oraz karty dodatkowe, łącznie w 14 kategoriach.

W kartach podstawowych mamy kategorie: dzikie zwierzęta, zwierzęta domowe, rośliny uprawne, potrawy, święta, pojazdy, krajobrazy. Natomiast w kartkach dodatkowych: baśnie legendy, przywódcy, ważne daty, pomniki, sport, sławni Polacy, trudne słowa.
Celem gry, jest zapamiętanie kolejności kart i wykazanie się refleksem, aby prześcignąć innych graczy i zdobyć jak najwięcej kart.


Na czym polega gra?

Są dwa warianty tej gry: podstawowy i dodatkowy. W tym drugim wykładana jest talia kart z dodatkowymi kategoriami. W podstawowym wariancie gry, rozkładane są wszystkie karty podstawowe. Najpierw na górze wykładamy kategorie, a pod spodem wykładane są po jednej karcie z danej kategorii.

Gracze mają za zadanie zapamiętać co jest na karcie, pod każdą kategorią, bowiem następnie są one odwracane, tak, że nikt ich nie widzi.
Jeden z graczy wyciąga kartę ze stosu kart tak, aby wszyscy ją zobaczyli. Teraz gracze starają się jak najszybciej zgadnąć co znajduje się na zakrytej karcie z tej samej kategorii, co wyciągnięta ze stosu karta.
Kto zgadnie, zabiera kartę do siebie i na jej miejsce wkłada tę wyciągniętą, którą znowu trzeba zapamiętać. Gra toczy się dalej.
Wygrywa ten gracz, który zdobędzie jak najwięcej kart.


Moje wrażenia.

Gra jest naprawdę w porządku. Szczególnie jak gra się w nią w więcej osób. Jest wtedy większy harmider i każdy usiłuje szybciej zgadnąć, co jest pod zakrytą kartą. Generalnie trzeba tutaj mieć refleks i być spostrzegawczym, a także mieć dobrą pamięć, bo w wariancie dodatkowym jest już dużo trudniej.
Jeżeli lubicie takie gry pamięciowe, ta na pewno Wam się spodoba.
Fajne jest w niej też to, że można się sporo rzeczy dowiedzieć, na przykład przypomnieć sobie daty historyczne czy też poznać różne baśnie i legendy. Bardzo fajna gra!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka