Światło - Jay Asher

Autor: Jay Asher
Tytuł: Światło
Wydawnictwo:

 

Sierra od zawsze, Boże Narodzenie spędza w Kalifornii. Wraz z rodzicami prowadzi tam stoisko, na którym sprzedają choinki.
Jej całe życia właściwie toczy się wokół choinek, bo mieszka na farmie choinkowej.
Z wielkim bólem serca zawsze opuszcza swoje przyjaciółki aby grudzień spędzić z Heather - kalifornijską przyjaciółką.
Te święta mają być wyjątkowe, bowiem to być może ostatni raz będą w taki sposób spędzane. Kłopoty finansowe rodziców dziewczyny, zmuszają ich do podjęcia decyzji, czy ma sens prowadzenie stoiska w kolejnych latach.

Wszystko zmienia się gdy Sierra poznaje Caleba. Za nic w świecie nie chce się zakochać, ale chłopak tak ją ujmuje, że wszystko toczy się zbyt szybko. Czy stoisko choinkowe ma szansę przetrwać? Jaką tajemnicą skrywa Caleb? I czy tych dwoje ma szansę na miłość?

Autora tej książki pewnie znają wszyscy z głośnego tytułu "13 powodów". Ja czytałam wszystkie książki, które ukazały się w Polsce i muszę stwierdzić z bólem serca, że ta szczególnie mnie nie ujęła, a szkoda.
Choć na pewno wielkie brawa należą się za wspaniały klimat świąteczny. Aż zapragnęłam świąt! Te wszystkie choinki, zapach gałązek świerkowych, miętowych lasek i ciasteczek, aż emanował z tej książki! No i absolutnie piękna okładka.
Naprawdę książka jest cudowna w tych aspektach, ale sama historia mną nie wstrząsnęła.
Ot, taki lekki romans.
Ale jeżeli chcecie się wprawić w świąteczny nastrój, to ta książka jak najbardziej Wam w tym pomoże.

 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka