Sztuka latania. Kajko i kokosz. Gra do plecakaTytuł: Sztuka latania. Kajko i Kokosz
Wydawnictwo:
Co znajduje się w pudełku?

W pudełku gry znajduje się 55 kart postaci, 7 kafelków przedmiotów oraz 2 żetony maści latania.
Całość zamknięta jest w małym kartonowym pudełku idealnym do plecaka z instrukcją gry.
Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku od 7 lat.Na czym polega gra?

Gra ma dwa warianty. Na początek warto zacząć od tego podstawowego. Przyda się tu umiejętność dodawania, więc najmłodszym graczom na początku warto trochę w tym pomóc, po kilku grach na pewno już sami ogarną o co chodzi.
Każdy gracz na sam początek dostaje 6 kart. W ciągu rozgrywki należy regularnie dobierać karty, tak aby zawsze w ręku było ich 6.
Pierwszy gracz kładzie kartkę lub kilka tych samych kart na środek stołu mówiąc tym samym jaka jest ich suma. Dając na przykład dwie piątki, mówi ich sumę czyli dziesięć.
Kolejny gracz musi przewyższyć dziesięć więc daje powiedzmy dwie szóstki tym samym na stole jest suma dwanaście i tak gra toczy się do momentu, w którym gracz, którego jest kolej nie ma co położyć. Wtedy zabiera wszystkie karty ze stołu i gra zaczyna się od nowa.
Przegrywa ten gracz, który zbierze najwięcej kart.

Jest też drugi wariant gry z przedmiotami ale w niego warto zagrać dopiero gdy podstawa jest dobrze rozgrywana.Moje wrażenia.

Gra jest naprawdę fajna i myślę, że będzie to idealna gra dla dzieci, które uczą się dodawania.
Jeżeli nie chce dziecko ćwiczyć działań można się z nim pobawić właśnie w taką wersję dodawania i jestem pewna, że każde dziecko będzie super zadowolone:)
Całość mieści się w małym pudełeczku więc można zabrać ze sobą na wakacje na piknik czy na wspólny weekend. Jestem pewna, że będzie to pożytecznie i miło spędzony czas:)


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka