Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945 - Sylwia Winnik

 

Autorka: Sylwia Winnik
Tytuł: Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945
Wydawnictwo:

 

Na całe szczęście nie przyszło nam przeżywać świąt w czasie wojny. Jednak gdy wojna panowała na świecie czas nie przestał płynąć. Każde święta, które nadchodziły zapadały w pamięć bo nie były to święta z całą rodziną, z górą prezentów i jedzenia.


Aby choć trochę zapomnieć o tym co się dzieje i poczuć namiastkę domu, po cichu śpiewało się kolędy na tyłach baraku. Żywa choinka była szczytem marzeń, zastępowano ją chociażby tekturową. Na stole nie było 12 potraw. Cudem zdobyte jedzenie było jak rarytas w te dni. Skąd to wiem? Właśnie z tej książki. To jedna z najsmutniejszych książek jakie przeczytałam do tej pory w temacie świątecznym ale za to jaka prawdziwa.

Takie książki pozwalają docenić to w jakich czasach żyjemy. Owszem walczymy z pandemią. Pewnie wielu z Was nie spotka się z bliskimi na święta, a jeżeli już to w wąskim gronie ale po tej książce, doceniłam nawet ten fakt.

Jeżeli szukacie książki, która Wami wstrząśnie ale też pozwoli docenić to co mamy, to koniecznie po nią sięgnijcie. Ja uważam, że jest to też świetny pomysł na prezent! Takie książki dają do myślenia i naprawdę pozwalają stanąć i zastanowić się nieco nad swoim życiem.

Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka