Dlaczego nosimy maseczki - Ilaria Capua

 

Tytuł: Dlaczego nosimy maseczki

Wydawnictwo:I to jest książka na miarę naszych czasów. W sumie nie wiem dla kogo jest bardziej potrzebna dla nas dorosłych czy dla dzieci. Czasami mam wrażenie, że dzieci rozumieją dużo więcej niż dorośli i nie trzeba im tego tłumaczyć dlaczego maski są teraz potrzebne.

Ale nie o tym. Uważam, że taka książka jest naprawdę potrzebna przede wszystkim rodzicom, aby móc bez problemów odpowiedzieć dzieciom na nurtujące ich pytania.

Dlaczego nosimy maseczki? No właśnie dlaczego? Bo jest koronawirus? Ale czym tak naprawdę są wirusy? Czy były od zawsze? Jak się przenoszą? Co lubią? Gdzie są? No właśnie o tym jest ta książka. Znana pani wirusolog tłumaczy dzieciom krok po kroku czym są wirusy. Jest to też piękna opowieść o małej dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z maleńkim stworzonkiem - wirusem.


Książka oprócz bardzo wartościowej treści ma też otwierane okienka co sprawia, że jest dużo bardziej atrakcyjna i angażująca.

Jeżeli szukacie naprawdę dobrej książki, która pozwoli Wam wyjaśnić dziecku to co go nurtuje to polecam przyjrzeć się tej. Ja ze swojej strony mogę Wam ją bardzo polecić!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka