Inscenizacje - Hanna Warchałowska

Autorka: Hanna Warchałowska
Tytuł: Inscenizacje - 40 scenariuszy przedstawień przedszkolnych i szkolnych na cały rok
Wydawnictwo: Replika

Sięgając po tą książkę spodziewałam się po prostu scenariuszy, takich jak w każdej pozycji tego typu.
Już na początku odkryłam, że książka podzielona jest w bardzo przydatny sposób bo miesiącami. Zaczynając od września i kończąc w czerwcu.
W poszczególnych miesiącach można znaleźć nie tylko inscenizacje na święta popularne takie jak dzień chłopaka, dzień kobiet, dzień wiosny czy dzień ziemi, ale też na dzień dentysty (wiecie na kiedy przypada? Jeżeli nie to czas sięgnąć i sprawdzić), światowy dzień kosmosu, czy międzynarodowy dzień języka ojczystego.
Książka jest wprost wymarzona dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i zintegrowanego, ponieważ pozwala nauczycielowi urozmaicić czas spędzany przez dzieci w szkole bądź w przedszkolu.

Każdy scenariusz zawiera krótkie wprowadzenie co jest znacznym ułatwieniem dla nauczyciela ponieważ poniekąd podpowiada jak wprowadzić dzieci w nastrój przedstawienia, jak przygotować je do niego i co powinny wiedzieć zanim przystąpią do pracy.
Ponadto teksty nie są trudne, bardzo łatwo się je zapamiętuje co sprawia, że praca z tą książką będzie ogromną przyjemnością nie tylko dla nauczyciela ale także dla dzieci, które przecież uwielbiają odgrywać rolę na scenie.
W książce została zachowana różnorodność scenariuszy co pozwala na pracę wieloma metodami, znajdziemy tam improwizację na scenie, pantomimy, taniec ale także i muzykę.

Podsumowując jest to świetna pozycja nie tylko dla nauczycieli, którzy dopiero rozpoczynają pracę ale także dla tych, którzy pracują już dłużej w zawodzie. Książka zawiera wiele bardzo innowacyjncyh pomysłów, które na pewno urozmaicą niejedne zajęcie.
Książkę polecam również dla mam, które uwielbiają twórczo zajmować czas swoim pociechom.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka