Światła pochylenie - Laura Whitcomb


Tytuł: Światła pochylenie
Autorka: Laura Whitcomb
Wydawnictwo: Initium

Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym… Duch Helen przebywał właśnie w klasie angielskiego szkoły średniej, kiedy to poczuła – po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał. Równocześnie przerażona i zaintrygowana Helen zaczyna czuć, że coś ją do niego przyciąga. Fakt, że on przebywa w ciele, a ona nie, stanowi dla nich pierwsze wyzwanie. Walcząc o znalezienie drogi do bycia razem, odkrywają sekrety swojej własnej przeszłości jak również szczegóły z życia młodych ludzi, których ciała przejęli

Zaintrygował mnie opis i okładka książki. Szczerze powiem, że nie przepadam za fantasy, ale nie mogłam się oprzeć i kupiłam ją.
Nie żałuje książka jest na prawdę niesamowita. Nie chodzi tutaj tylko o styl pisarki bo on jest świetny, ale o sam pomysł na książkę. Puste ciała, życie życiem innych to po prostu niesamowite.
Światła pochylenie to pierwsza powieść autorki i można jej tylko pogratulować sukcesu. Z ogromną ciekawością zagłębiałam się w kolejne strony książki i ze smutkiem ją kończyłam.

Ale do rzeczy Helen pierwszy raz w całym swoim dotychczasowym życiu ducha czuje na sobie wzrok kogoś innego. Jest to nowe uczucie, bo do tej pory nikt nie zwracał na nią uwagi. Wiadomo duchy są niewidzialne.
Książka jest pełna niespodzianek, pasji i miłości. Czytelnik czuje chęć życia duchów, i chce poznać ich przeszłość. Światła pochylenie jest nie tylko dobrą pozycją dla ludzi, którzy kochają książki fantasy ale też dla tych, którzy prócz rozrywki lubią uronić łzę i odkrywać kartka po kartce tajemnice przeszłości głównych bohaterów.

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/NKv0bJqldDw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka