Aleja bzów - Aleksandra Tyl

Autorka: Aleksandra Tyl
Tytuł: Aleja bzów
Wydawnictwo:

Odkąd otrzymałam książkę nie mogłam się wprost doczekać aż ją przeczytam. Aleja bzów prócz przepięknej okładki opowiada także historię, która dotyczy poniekąd każdego.

Iza jest dziennikarką. Pracuje w piśmie o tematyce kulturalnej. Mieszka razem z najlepszą przyjaciółką w malutkim mieszkanku. Gdy na horyzoncie pojawia się Marta czyhająca na awans, o który ubiega się Iza, a Aśka najlepsza przyjaciółka oznajmia zdumionej Izie, że wyjeżdża szukać sensu swojego życia, zdesperowana Iza myśli, że jej świat właśnie się wali. Do problemów w pracy dochodzi eksmisja ukochanej babci z pałacu, który kiedyś był także i jej domem. Nawiasem mówiąc Wiktor, który kupił pałac stanie się największym wrogiem Izy.

Myślenie głównej bohaterki zmienia się w momencie gdy poznaje swoją sąsiadkę Monikę.
Monika to samotna matka, która walczy o każdy grosz na operację chorego dziecka. To właśnie wtedy dociera do Izy, że jej problemy były niczym w porównaniu z ogromną presją jaka ciąży na Monice.

Książkę czyta się rewelacyjnie. Ja jestem jednak trochę zawiedziona ale też zaciekawiona jednocześnie. Zawiedziona dlatego, że kończąc książkę czułam pewien niedosyt. Tak strasznie chciałam wiedzieć jak to się wszystko potoczy, a autorka zostawiła mnie w niewiedzy. Ale, ale! Wydaje mi się, że taka kolej rzeczy oznacza kontynuację, stąd moje zaciekawienie.
Czyżby szykowała się druga część Alei Bzów? Ja z pewnością będę jej wyczekiwać:D

W każdym razie już wcześniej wspominałam o pięknej okładce. Pierwsza książka autorki też miała cudowną okładkę. No cóż. Pozostaje mi podziękować autorce za przyjemny czas spędzony podczas lektury, wydawnictwu za sprawienie mi ogromnej niespodzianki i zaapelować o szybką kontynuację jeżeli takowa jest w planie ( a podobno jest!!)

A Was drodzy czytelnicy pragnę już teraz poinformować, że szykuje się candy. Zaglądajcie!
A nagroda z pewnością Wam się spodoba!
Życzę miłego dnia!

Pierwsza książka autorki: http://zakurzonapolka.blogspot.com/2010/10/autorka-aleksandra-tyl-tytu-miosc.html
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka