Jedz, módl się i kochaj - Elizabeth Gilbert

Autorka: Elizabeth Gilbert
Tytuł: Jedz,módl się i kochaj
Wydawnictwo:

Elizabeth Gilbert opublikowała swoją książkę można powiedzieć w formie pamiętnika. Pamiętnika, który towarzyszył jest przez 12 miesięcy w podróży po Rzymie, Indiach i Indonezji.
Zdecydowała się na tę podróż aby odnaleźć siebie. Po trudach rozwodu, depresji i zagubieniu sensu swojego życia jedyną drogą ucieczki okazuje się podróż. Podróż życia.

I cóż ja mogę o tym powiedzieć? Jadłam w Rzymie, modliłam się w Indiach i kochałam w Indonezji. Książka jest fascynująca, i mówię to nie dlatego, że mi się podobała bo mam mieszane uczucia. Męczyłam się z nią okropnie, ale mimo to uważam, że była fascynująca.
Mogłabym porównać ją do świetnego przewodnika, bo tak czasem się z książką czułam. Czytając opisy potraw, prawie czułam ich zapach. A fascynujący świat jogi i medytacji? Cudowna sprawa.
Najbardziej przeżyłam chyba tą rzymską podróż. Mimo wszystko była mi najbliższa, i także zapragnęłam mówić po włosku, jeść te wspaniałe potrawy i oglądać to piękne miejsce.

Opisy w książce są barwne, i z przyjemnością czyta się dalsze strony. Ale ja chyba nie trafiłam na odpowiedni czas, wiem że kiedyś przeczytam ją jeszcze raz i spróbuje się nią zachwycić tak jak na to zasługuje.

Może któraś z Was ma inne doświadczenia z tą książką? Chętnie poznam:)

7 komentarzy :

 1. Kiedyś zaczęłam, nawet jej dokładnie nie pamiętam... Widać nie była wystarczająco ciekawa, żebym przy niej została. Nie śpieszy mi się do niej teraz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zamiar ją przeczytać i jestem też ciekawa,jakie są wrażenia jeszcze innych osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja połknęłam ją jak zaczarowana!
  i właśnie mam zamiar wrócić, już czeka n półce, tak samo jak jej kontynuacja;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam ja w oryginale, po angielsku. Podobał mi się wiarygodny sposób opowiedzenia przemiany bohaterki, dobra lektura, lekka, przyjemna, zostawiająca refleksje..

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ją mam w planach, ale dalekich ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tę książkę na liście i pewnie w niedalekiej przyszłości uda mi się ją przeczytać:).
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. MNIE NIE ZACHWYCIŁA.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka