Sosnowe dziedzictwo - Maria Ulatowska


Tytuł: Sosnowe dziedzictwo
Autorka: Maria Ulatowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 2011
Literacki debiut autorki bardzo mnie zaciekawił. Tematyka książki jest bardzo w moim stylu. Uwielbiam historie starych dworków, remonty, urządzanie, tajemnice i wplecioną w to wszystko historię miłosną.
Sosnowe dziedzictwo to książka, w której główna bohaterka Anka Towiańska zostaje właścicielką Sosnowego Dworku. Ania jest zachwycona takim obrotem sprawy ponieważ kocha przyrodę, i zwierzęta. Dworek co prawda wymaga remontu, ale od razu znajdują się chętni do jego wykonania.
Czytelnik poznaje tajemnice rodzinne, które przez lata spoczywały w sejfie na której stała paprotka. Anka - jak każda piękna kobieta ma wielu adoratorów, ale tylko jednemu odda swoje serce. Czy będzie to Grzegorz, a może Jacek lub Karol, jaka tajemnica leżała przez tyle lat pod paprotką ? Tego dowiedziecie się z książki.
Jakie są moje odczucia względem książki. Skończyłam ją i byłam strasznie wściekła. Pewnie myślicie dlaczego? Otóż dlatego, że w książce wszystko było idealne. Idealna główna bohaterka, idealny spadek, piękna okolica,mnóstwo przyjaciół, wybitna ekipa remontowa, mnóstwo osób chcących nieść pomoc itd.
Ale jakie było moje zdziwienie, gdy znalazłam wypowiedź autorki, która sama stwierdza, iż ona zdaje sobie sprawę z tego, że bohaterowie są idealni! Bo tacy mieli w zamierzeniu być.
Po jej wypowiedzi, którą zresztą zamieszczam zrozumiałam, że książka po prostu miała sprawić, że wszyscy Ci bohaterowie będą nam bliżsi. I tak się stało. Bardzo polubiłam Annę, a w sosnowym dworku czułam się prawie jak u siebie w domu. I mimo, iż początkowo strasznie denerwował mnie ten idealizm teraz dostrzegam w tym pozytywne strony. Tak myślę, że pewnie każda z nas chciałaby znaleźć się w takiej scenerii z ukochanym przy boku:)
Teraz pozostaje mi Wam polecić sosnowe dziedzictwo, a ja sama oczekuję kontynuacji:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka