Sosnowe dziedzictwo - Maria Ulatowska


Tytuł: Sosnowe dziedzictwo
Autorka: Maria Ulatowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 2011
Literacki debiut autorki bardzo mnie zaciekawił. Tematyka książki jest bardzo w moim stylu. Uwielbiam historie starych dworków, remonty, urządzanie, tajemnice i wplecioną w to wszystko historię miłosną.
Sosnowe dziedzictwo to książka, w której główna bohaterka Anka Towiańska zostaje właścicielką Sosnowego Dworku. Ania jest zachwycona takim obrotem sprawy ponieważ kocha przyrodę, i zwierzęta. Dworek co prawda wymaga remontu, ale od razu znajdują się chętni do jego wykonania.
Czytelnik poznaje tajemnice rodzinne, które przez lata spoczywały w sejfie na której stała paprotka. Anka - jak każda piękna kobieta ma wielu adoratorów, ale tylko jednemu odda swoje serce. Czy będzie to Grzegorz, a może Jacek lub Karol, jaka tajemnica leżała przez tyle lat pod paprotką ? Tego dowiedziecie się z książki.
Jakie są moje odczucia względem książki. Skończyłam ją i byłam strasznie wściekła. Pewnie myślicie dlaczego? Otóż dlatego, że w książce wszystko było idealne. Idealna główna bohaterka, idealny spadek, piękna okolica,mnóstwo przyjaciół, wybitna ekipa remontowa, mnóstwo osób chcących nieść pomoc itd.
Ale jakie było moje zdziwienie, gdy znalazłam wypowiedź autorki, która sama stwierdza, iż ona zdaje sobie sprawę z tego, że bohaterowie są idealni! Bo tacy mieli w zamierzeniu być.
Po jej wypowiedzi, którą zresztą zamieszczam zrozumiałam, że książka po prostu miała sprawić, że wszyscy Ci bohaterowie będą nam bliżsi. I tak się stało. Bardzo polubiłam Annę, a w sosnowym dworku czułam się prawie jak u siebie w domu. I mimo, iż początkowo strasznie denerwował mnie ten idealizm teraz dostrzegam w tym pozytywne strony. Tak myślę, że pewnie każda z nas chciałaby znaleźć się w takiej scenerii z ukochanym przy boku:)
Teraz pozostaje mi Wam polecić sosnowe dziedzictwo, a ja sama oczekuję kontynuacji:)
8 komentarzy :

 1. ksiazka napewno swietna, a co do idealnych bohaterow to szkoda ze czasem w zyciu tak jak w ksiazce byc nie moze, raczej ksiazki ktore odzwierciedlaja prawdziwe zycie i realja bardziej przypaaja mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała książka:). Również nie mogę doczekać się kontynuacji.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealizm mnie zniechęca dokładnie tak jak Ciebie :)
  Ale podobnie jak Ty uwielbiam stare dworki, dlatego sięgnę i sobie posłodzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię jak wszyscy są idealni ;]
  Ale może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny idealizmem się nie przerażajcie:)
  Książkę warto przeczytać przymykając oko na idealny świat:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostałam wczoraj do recenzji, więc jest następna w kolejce... Wasze pozytywne opinie są bardzo, bardzo zachęcające, więc cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się za nią wziąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama nie wiem czemu, ale jakoś nie mogę się do niej przekonać...

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka