Jolanta Guse - Nie zawrócę

Autorka: Jolanta GuseTytuł: Nie zawrócęWydawnictwo:Książka zdecydowanie życiowa.
Opowiada historię kobiety, której mąż kopnął w cztery litery, pozostawiając dla młodszej kobiety. Laura - tak ma na imię, pozostaje bez środków do życia, bez pracy, mieszkania i dodatkowo w obcym kraju.
Do Polski wraca jako wrak człowieka. Kobieta 50-letnia bez perspektyw na pracę, nie wierząca w siebie i swoje możliwości, oraz w prawdziwą miłość.
Na jej drodze staje wielu ludzi, którzy nie chcą wyciągnąć do niej pomocnej dłoni. Znajomi wymigują się od spotkania z nią, a "przyjaciele" już nie są "przyjaciółmi".
Laura na swojej drodze spotyka także i tych dobrych. Między innymi Marylę - staruszkę, która mimo swojego wieku jest pełna życia i wierzy w prawdziwą miłość, którą sama przeżyła.
Maryla na nowo pokazuje Laurze jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
Dzięki niej kończy kursy, znajduje pracę a także inaczej postrzega siebie.
Czy Laura znajdzie prawdziwą miłość oraz jak potoczą się jej losy, tego dowiedzie się z książki.

Mi książka bardzo się podobała chociaż uważam, że bardziej doceniłaby ją moja mama,lub kobiety zbliżone wiekiem do Laury.
Książka według mnie jest świetna. Sytuacja, w której znalazła się główna bohaterka to samo życie.
Ile kobiet w Polsce po 50 czuje się staro, mając wrażenie, że nikomu nie są już potrzebne? Mnóstwo. Autorka chciała pokazać, że 50 lat to nie koniec świata. Laura po przemianie jaka w niej zaszła starała się być aktywną na wielu polach zawodowych. Realizowała się nie tylko w pracy, podejmowała także nowe wyzwania, i wszędzie było jej pełno

Chciałabym Was zachęcić do przeczytania, a także polecania tej książki kobietom dojrzałym, które panicznie boją się tego, że kiedyś będą niepotrzebne i nic nie warte.


Tutaj autorka o książce:
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka