Lalki-Karolina Święcicka

Autorka: Karolina Święcicka
Tytuł:
Lalki
Wydawnictwo:Ta książka odkąd ją otrzymałam przyciągała mnie jak magnes.
Mimo, że opis wydawcy brzmi bardzo banalnie, to ostatnie zdanie: Jaki wpływ na życie młodej matki może mieć otrzymana od tajemniczej sąsiadki..lalka? przesądziła o tym, że książka wylądowała u mnie.

Monika to kobieta, która niedawno została mamą Kini i postanowiła zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad córeczką.
Miała w głowie cały plan dnia, wyliczony co do minuty,co dla mnie było totalną głupotą, i powiem że bardzo mnie to irytowało. Monika spacer traktowała jak wyścig, każdy czas "zmarnowany" na czymś co nie było zaplanowane traktowała jak największą zbrodnie. Na dłuższą metę było to bardzo męczące. I tak też się stało z Moniką. Gdy już nie miała siły, na jej drodze stanęła sąsiadka Marzena- dziwna kobieta,która utrzymywała, że ma czwórkę dzieci mimo iż nie było po nich żadnego śladu w domu.
Monika spragniona kontaktu z kimś w swoim wieku nie zauważyła, że "coś" jest nie tak z tą kobietą. Gdy Marzena daje w prezencie Monice lalkę, ale nie taką zwykłą tylko magiczną, z Moniką zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy. Wizyta w szpitalu psychiatrycznym, dziwne migreny, chęć zabicia innego człowieka to tylko część tego co się stanie.

Zaczynając czytać książkę byłam bardzo podekscytowana, gdzieś w połowie byłam już sfrustrowana. Bałam się, że książka to typowa opowieść o kobiecie z dzieckiem jakich pełno na rynku. Bardzo się pomyliłam. Pomimo tego, że książka rzeczywiście opowiada historię Matki Polki to od momentu, gdy Monika otrzymała lalkę akcja zaczęła toczyć się w takim tempie, że ciężko było się oderwać.
Sam wątek z tą magiczną lalką był bardzo trafionym pomysłem!
Debiut mimo wszystko uważam za udany. Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka