Przywoływacz dusz - Gail Z. Martin

Autor: Gail Z. Martin
Tytuł: Przywoływacz Dusz
Wydawnictwo:Przywoływacz Dusz, już sam tytuł jest intrygujący przedstawia historię Martrisa Drayke’a, który jest drugim synem króla Bricena zamieszkującego Margolan. Głównu bohater prowadzi wygodne i beztroskie życie w królestwie.
Wszystko zmienia się gdy jego brat-Jared wraz z niebezpiecznym magiem Arontalą zabijają króla aby przejąć tron i panowanie w królestwie.
Martris w starciu z bratem traci najbliższą mu rodzinę i postanawia uciekać z królestwa. W czasie ucieczki Tris musi poradzić sobie nie tylko z niebezpieczeństwami jakie za sobą niesie podróż, w którą był zmuszony wyruszyć ale także z potężną mocą, którą otrzymał po babce. Czy moc, którą otrzymał wystarczy aby pozbyć się Jareda z tronu?


Po książkę sięgnęłam mimo, że taka tematyka nie jest mi specjalnie bliska.
Ale co bardzo mnie zaskoczyło historia przedstawiona w książce wcale mnie nie nudziła!
Książka nie zawiera "takiej fantastyki" jakiej ja nie lubię. Fajne jest to, że w książce wszystko jest możliwe. Czytelnik zaczynając ją czytać ma świadomość, że mimo iż tą daną historię można już pod coś podciągnąć, to tak naprawdę wcale tak nie jest, ponieważ wszystko jest w niej możliwe.
Poza tym zarówno czytelnik uwielbiający fantastykę odnajdzie coś dla siebie jak, ktoś kto chce po prostu poczytać dobrą książkę.
Każdy odnajdzie coś dla siebie, jest trochę strachu, smutku, radości a także i miłości!

Książkę mogę polecić nie tylko dlatego, że historia, którą zawiera jest warta uwagi. Prócz tego książkę czyta się rzeczywiście dobrze. Opisy nie są przydługie, akcja nie dzieje się za szybko czasem może niektóre wątki są przydługie, bohaterowie szybko zyskują przychylność czytelnika, a wydarzenia mające miejsce na kartkach strony absorbują uwagę do samego końca.
Polecam!

Fragment książki (klik)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka