Kolorowy alfabet - Ludwik Cichy

Autor: Ludwik CichyTytuł: Kolorowy alfabetWydawnictwo:Na rynku jest wiele książek związanych z nauką liter i czytania. Ta pozycja jednak zasługuje na szczególną uwagę. Jest kierowana przede wszystkim do dzieci, które dopiero zaczynają wgłębiać się w ten tajemniczy świat liter i głosek, ale jej kolorowe ilustracje zainteresują dzieci w każdym wieku.
Rozpoczynając naukę czytania dzieci prócz tego, że wiedzą jak głoska brzmi muszą też wiedzieć jak daną literę się pisze. Ta książka pod tym względem jest wykonana perfekcyjnie.

Wszyscy wiemy ile energii i cierpliwości muszą włożyć rodzice, nauczyciele i samo dziecko aby czytanie było opanowane. Kolorowy alfabet zawiera przepiękne, duże i bardzo kolorowe ilustracje, które w fantastyczny sposób działają na wyobraźnię dziecka. Wiadomo, że skoro działa wyobraźnia to i zapamiętanie litery nie będzie niczym trudnym.
Dodatkowo przy każdej literze znajdują się króciutkie rymowanki, które dodatkowo uatrakcyjniają przekaz książki.

Podsumowując, książka będzie wspaniałym prezentem dla dzieci, które rozpoczynają ten trudny proces jakim jest nauka czytania. Jestem pewna, że poprzez piękną szatę graficzną książki, każde dziecko zapragnie samo ją przeczytać.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka