Czy dorośli zawsze mają rację? - Rondina Catherine, Sylwester Kevin

Autorzy: Rondina Catherine
Sylwester Kevin
Tytuł: Czy dorośli zawsze mają rację?
Wydawnictwo:
Nie wiem jak Wam, ale moi rodzice bardzo często mówili mi, tego typu mądrości: nie wychodź z mokrymi włosami, bo się przeziębisz; nie połknij gumy, bo Ci się przełyk zaklei; albo nie siedź blisko telewizora, bo nie będziesz widzieć.
Tych mądrości jest o wiele więcej, i o dziwo niektóre z nich do tej pory nadal mnie prześladowały, natomiast o reszcie przypomniałam sobie podczas czytania tej książki.

Powiem Wam, że gdybym taką książkę otrzymała w dzieciństwie, miałabym jasny pogląd, na to co jest prawdą, a co nie. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej późno niż wcale:)
Książka to zbiór mądrości, które przez lata kiełkują w głowach dzieci. Rodzice karmią małe umysły sądząc, że to co mówią jest prawdą. A jak się okazuje wcale nie jest.

W książce są cztery główne działy. W pierwszym, dowiemy się o zdrowiu: czy głośna muzyka szkodzi uszom, czy siedzenie blisko telewizora psuje oczy, a także wiele innych ciekawych rzeczy, chociażby o domniemanej, magicznej sile jabłka. Drugi dział dotyczy nauki. Rzeczy dziwnych, które według kogoś miały miejsce. Biegająca bez głowy kura? Sposoby na powstrzymanie czkawki, czy zjedzenie wiadra ziemi przed śmiercią, w tym dziale wszystko jest możliwe.
W książce jest jeszcze kilka słów o sekretach zwierząt i o jedzeniu. Jeżeli nadal myślicie, że połykając pestkę z arbuza sprawiacie, że wyrośnie Wam w brzuchu, to czas najwyższy aby książkę przeczytać:)

Bardzo przypadł mi do gustu, pomysł na książkę i jej sposób wydania. Wszystko jest jasne i przejrzyste. Ilustracje zamieszczone na każdej stronie śmieszą do łez. Humor, a przy okazji mnóstwo ciekawych informacji sprawiają, że obok książki nie można przejść obojętnie. Myślę, że jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla ciekawskich dzieci, które chcą wiedzieć więcej, ale dla każdego dziecka niezależnie od wieku i obowiązkowo dla każdego dorosłego.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka