Jak wytrzymać z dorosłymi i nie zwariować - Aniela Cholewińska-Szkolik


Autorka: Aniela Cholewińska-Szkolik
Tytuł: Jak wytrzymać z dorosłymi i nie zwariować
Wydawnictwo:
Z prawdziwą przyjemnością wzięłam się do czytania niezbędnika nastolatka i myślę, że miło było przypomnieć sobie jakie to problemy ma się w tym wieku.
Już zdążyłam zapomnieć jak to jest gdy nad głową ględzą rodzice, gdy ma się zakazy i nakazy, gdy największym problemem jest małe kieszonkowe czy nauczyciel,który się mści.
Autorka w bardzo obrazowy,prosty i ciekawy sposób pokazała najczęstsze problemy nastolatków i ich rozwiązania.
Cały niezbędnik ma humorystyczne ilustracje,które dodatkowo uatrakcyjniają odbiór książki.
Niezbędnik podzielony został na cztery bloki tematyczne:
Ja i rodzina, Ja i szkoła, Ja i społeczeństwo, i tylko ja. Takie ułożenie treści jest rzeczywiście bardzo logiczne. Dodatkowo w treść zostało wplecione mnóstwo quizów,psychotestów, cennych rad i rozwiązań.
Fajne jest to, że wszystkie problemy opisywanie w książce są tymi typowymi dla okresu dojrzewania i mają odzwierciedlenie w życiu. Myślę, że każdy nastolatek po przeczytaniu tej książki poczuje, że świat dorosłych wcale nie jest taki zły, a marudzenie rodziców czy zemsta nauczyciela ma jakiś sens. Nagle okazuje się, że rozwiązanie problemu, który jeszcze wczoraj był nie do rozwiązania dziś jest już tylko wspomnieniem.
Cieszy mnie to, że w tak fajny sposób są przekazywane młodym osobom cenne rady i pomysły jak wyjść cało z opresji.
Mimo,że większość z nas już dawno ma za sobą okres buntu nastoletniego,to mamy wśród nas osoby, które nie słuchają rad dorosłych, więc może warto podsunąć im tą książkę?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka