Ale plama czyli dobre maniery i domowe afery - Zofia Staniszewska

Autorka: Zofia Staniszewska
Tytuł: Ale plama! Czyli dobre maniery i domowe afery
Wydawnictwo:Księga zasad savoir-vivreu dla dzieci? Proszę bardzo, oto i ona!
Nakładem wydawnictwa Zielona Sowa ukazała się książeczka: "Ale plama! Czyli dobre maniery i domowe afery".
Przesympatyczne rodzeństwo Kinga i Makary, za sprawą różnych sytuacji pokażą dziecku, jak właściwie się zachować oraz nie popełniać nowych wpadek. Co najważniejsze nie będzie to nudne, ale bardzo ekscytujące i z ogromną dawką humoru!
Zabawne i bardzo wymowne ilustracje dopełniają dzieła sprawiając, że książka jest niebanalna i bardzo interesująca.
Dzięki rodzeństwu, młody czytelnik uczy się trudnej sztuki, jaką jest wykształcenie w sobie, pożądanych zachowań w sytuacjach życiowych.
Kinga i Makary uświadamiają i zwracają uwagę na różne rzeczy, a dzięki im radom i sprytnym podpowiedziom, dziecko może się wiele nauczyć. Zacznie zauważać jak ważny jest porządek wokół siebie, czy nauczy się trudnej sztuki rozmowy i witania się z ludźmi.
Ogromnie podobają mi się ciekawostki kulturowe, które poszerzają zakres wiedzy na temat innych kultur, a także mini quizy, które znajdują się na każdej stronie.
Bardzo fajne jest to, że zasady dobrego zachowania są nauczane bardzo naturalnie, a nie szablonowo i schematycznie: masz robić tak, masz zachowywać się tak, nie rób tego, itd.
Świetne jest to, że dziecko obserwując wpadki śmiesznego rodzeństwa, uczy się jak nie postępować. Sam, może zauważyć co złego było w zachowaniu Kingi i Makarego, jednocześnie pamiętając, żeby nie zrobić tego samego błędu w przyszłości.
Chciałabym Wam bardzo tą książkę polecić. Ze swojego doświadczenia wiem, że bardzo trudno jest nauczyć dziecko dobrego zachowania, ponieważ ono nie rozumie dlaczego, to było złe. Za sprawą Kingi i Makarego, ma możliwość zrozumienia swoich błędów i może nauczyć się dobrze zachowywać. Prócz tego wraz z książką otrzyma dużą dawkę humoru, śmieszne ilustracje i mnóstwo rozrywki!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka