Dziecko w lustrze - Charles Fernylough

Autor: Charles Fernylough
Tytuł: Dziecko w lustrze. Świat dziecka od narodzin do lat trzech.
Wydawnictwo:Wielu rodziców ma mylne wrażenie, że o dziecku wie już absolutnie wszystko, no a jak nie wszystko, to przynajmniej większość. Ja, mamą jeszcze nie jestem, ale także myślałam, że o dzieciach wiem dużo. Przynajmniej te oczywiste fakty, są mi znane.
Jakie było moje zdziwienie gdy po paru pierwszych rozdziałach, zdałam sobie sprawę o tym, jak szeroka jest moja niewiedza! Ten procent wiedzy, którą do tej pory posiadałam zaginął w gąszczu nowych i jakże ciekawych informacji.
Autor książki "Dziecko w lustrze" Charles Fernyhough, jest ojcem Atheny. Odkąd się urodziła, prowadzi badania i sporządza szczegółowe zapiski, w celu zbadania tego jak to, co robi kształtuje dziecko, co na nie wpływa, zarówno w okresie prenatalnym jak i po urodzeniu oraz ile informacji, uczuć i rzeczy pamięta dziecko.
Pewnie pomyślicie, że książka została skierowana wyłącznie do rodziców. Otóż nie. Wszystkie informacje tam zawarte, omówione są w tak fantastyczny sposób, że zainteresują nie tylko rodzica, ale i osobę, która tym rodzicem zamierza zostać. Gwarantuję, że sposób, w jaki do tej pory postrzegała dziecko, zostanie zmieniony o 360 stopni.

Athena jakby nie było, jest główną bohaterką książki "Dziecko w lustrze".Wydaje się, być bardzo mądrą i rozważną dziewczynką. Zresztą od razu polubiłam to, w jaki sposób traktuje badania taty, i z jaką powagą, a zarazem rezerwą do nich podchodzi.

Co zasługuje jeszcze na uwagę? Dla mnie bardzo cenne było to, że autor wielokrotnie cytuje dialogi, które prowadzi z córką, co sprawia, że książkę czyta się jak prawdziwą powieść.
Ważne fakty, otulone trafnymi spostrzeżeniami, bogatą treścią i uczuciem sprawiają, że książka jest ogromnie wartościową publikacją związaną z rozwojem dzieci.
Zdecydowanie jest to książka, którą powinien przeczytać każdy, bez względu na to, czy jest rodzicem, czy też nie.

Charles Fernylough

(ur. 1968) - doktor psychologii rozwojowej uniwersytetu w Cambridge, obecnie wykłada na Durham University. Poza licznymi pracami naukowymi opublikował powieść The Auctioneer (1999), opowiadania i poezje. Jako recenzent współpracuje m.in. z „Guardian", „Financial Times" czy „The Sunday Telegraph". Prowadzi również zajęcia z kreatywnego pisania i psychologii twórczości. Prawa do publikacji Dziecka w lustrze kupiły wydawnictwa z Włoch, Niemiec, Korei, Holandii i Grecji.

6 komentarzy :

 1. O, to cos dla mnie z chęcią poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo interesująco :) Lubie takie książki. Na pewno będę chciała ją przeczytać :) Leci na moją listę, pozdrawiam Agata

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka jest przesłodka. Treść wydaje się ciekawa i pożyteczna i już wiem jaki prezent dostanie szwagierka, która jest w 7 miesiącu ksiązki i wkrótce będzie potrzebowała dobrej książki traktujcej i małych dzieciach :) Dziękuję za podpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka jest cudowna! Taka słodka ;) Mi na razie nie jest potrzebna taka książka ale jak będę się spodziewać dziecka to z pewnością kupię ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cyrysia - życzę przyjemnej lektury:)

  Agatko - cieszę się, że książka Cię zainteresowała, jest rzeczywiście godna uwagi;)

  Aneta - okładka jest piękna:) Mi również ogromnie się podoba:)

  Samash - o tak, co do okładki zgadzam się:)

  OdpowiedzUsuń
 6. ależ piękna okładka! różni się detalami ale jest o niebo piękniejsza niż ta amerykańska.
  A sama książka? Czuję, że przyda mi się w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka