Poznaj swoje dziecko - Kyra Karmiloff, dr Annette Karmiloff - Smith

Autorki: Kyra Karmiloff
dr Annette Karmiloff - Smith
Tytuł: Poznaj swoje dziecko
Wydawnictwo:Przyjście na świat dziecka, jest zawsze dla rodziców czymś bardzo oczekiwanym i ważnym. Rozpoczynają się gorączkowe przygotowania do bycia dobrym rodzicem, a na półkach zalega literatura dotycząca dziecka. Nie trzeba nikomu mówić, że książek w formie poradników dotyczących ciąży, porodu, czy wychowania dziecka jest na rynku mnóstwo.

Nakładem wydawnictwa Muza ukazała się niedawno książka: "Poznaj swoje dziecko". Prócz mnóstwa informacji, które z pewnością znajdują się i w innych tego typu poradnikach, książka wyróżnia się przede wszystkim bardzo przydatnymi wskazówkami oraz interpretacją zachowań dziecka. "Poznaj swoje dziecko" to kompendium wiedzy, z której ma skorzystać rodzic, aby skutecznie wspomagać proces uczenia się dziecka nowych umiejętności.
Ja z ogromnym zafascynowaniem śledziłam kolejne rozdziały książki. Autorka, w świetny sposób potrafi pokazać to, na co rodzic powinien zwrócić uwagę, udziela cennych wskazówek, a także pomaga rozwiązywać różnego rodzaju problemy, chociażby ze snem malucha. W książce, znajdują się także liczne ciekawostki, dotyczące nauki asertywności, nauki koordynacji czy komunikowania się, ale także inne, które z pewnością, będą bardzo przydatne dla przyszłych rodziców, którzy oczekują swojego pierwszego dziecka.
Ogromną zaletą tej książki, jest przejrzysty sposób wydania. Mnóstwo zdjęć; ramek, w których są najważniejsze rzeczy sprawiają, że po książkę chętnie się sięga, a jeszcze chętniej wraca.
Myślę, że ta książka będzie idealna dla przyszłych rodziców, którzy zostaną nimi po raz pierwszy. Niektóre informacje zawarte w tej książce, nie są specjalnym odkryciem, ale dla ludzi, którzy dopiero co zostaną rodzicami, z pewnością wszystko co znajduje się w tej książce, będzie ważne i nowe.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka