Pałac tajemnic - Agnieszka Pietrzyk


Autorka: Agnieszka Pietrzyk
Tytuł: Pałac tajemnic
Wydawnictwo:Fragment książki (klik)

Intrygujący tytuł książki, przyciągnął mnie do niej niczym magnes.
W końcu, kto z nas nie lubi tajemniczych miejsc, w których stare drzwi skrzypią, nad nami ktoś dziwnie stąpa, a atmosfera aż gęstnieje od wyczuwalnego zła?
Tutaj mamy wszystko. Akcja książki, toczy się w starym pałacu von der Groebenów, który kryje w sobie mnóstwo tajemnic.
Kiedyś, zamieszkiwała go arystokratyczna rodzina, teraz zamieszkują go ludzie z różnych klas społecznych. W dziecięciu mieszkaniach, znajdują się ludzie, którzy myślą, że wiedzą o sobie wszystko. Jest rodzina pijaków, profesorów, "rusków", jest także samotna matka z dzieckiem, zdziwaczały mężczyzna, gangster z dziewczyną, "normalna rodzina" Nowaków, i nowa lokatorka Alicja Prus, która przyjechała zbadać morderstwo i napisać o nim książkę.
Ofiarami mordu, jest rodzina Ruskich, jak była nazywana: Ludmiła i Wołodia i ich córka Sonia Reznikow.
Alicja, która sama ma za sobą ciężkie przeżycia, których niestety nie mamy okazji poznać, prowadzi rozmowy z sąsiadami w zaciszu pałacowym. Każdy dodaje coś od siebie, osądzając drugiego. Alicja, sama musi podjąć decyzję, kto w pałacu mówi prawdę, a kto kłamie. Kto zabił, i jaki miał motyw. Czytelnika czeka ekscytująca walka o prawdę!

Książkę, czyta się rewelacyjnie! Zeznania świadków, rzekomo do książki, są niezmiernie ciekawe. Wszyscy mają coś ciekawego do powiedzenia, a każda nowa informacja rzuca podejrzenia na kogoś innego. Pod koniec książki, już właściwie wszyscy są podejrzani. To czytelnik wraz z Alicją, powoli odkrywa motyw i przebieg tego strasznego morderstwa. Doskonała narracja sprawia, że książka jest rewelacyjna w odbiorze. Autorka doskonale prowadzi czytelnika przez ekscytujące wydarzenia, które z pewnością zostaną w Was na długo.

8 komentarzy :

 1. Widzę że odebraliśmy podobnie tę lekturę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Narracja musi być bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam tę książkę, ostatnio czuję niedosyt polskich autorów, więc ta powieść będzie w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już niedługo zamierzam i ja przeczytać ,,Pałac Tajemnic''. Leży na półce i czeka na swą kolej. Tez jestem ciekawa jakie będą moje odczucia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako fanka kryminałów chętnie przeczytam, tym bardziej polski tytuł tego gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pisany Inaczej- tak też sądzę;)

  Domi- zdecydowanie!

  Dosiak- ja ostatnio jakby wicej czytałam tych polskich autorów;)

  Cyrysia-życzę Ci przyjemnych chwil z książką:)

  Aneta- przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka mnie intryguje ;) Pewnie kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że książka Ci się podobała :) Ja mam ją od jakiegoś czasu na liście książek do przeczytania. Mam nadzieję, że niedługo to nadrobię.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka