Babskie gadanie - Izabela Pietrzyk

Autorka: Izabela Pietrzyk
Tytuł: Babskie gadanie
Wydawnictwo:

Trudno mi napisać recenzję, ponieważ książka była o wszystkim i o niczym.
Ot, taka lekka powieść w sam raz na plażę.
Iza, to rycząca czterdziestka. Szalona wykładowczyni, kochająca matka, oddana przyjaciółka, rozwiedziona mężatka i Bóg wie co jeszcze.
Jej codzienne zajęcia, ograniczają się do pracy, spotkań z Dziewczynkami, oraz spacerów z psem Sabą. Jej hobby to pisanie fascynujących wywodów na forum, z których niejednokrotnie będziecie umierać ze śmiechu oraz zapijanie winem małych smutków i dużych radości. Zresztą, przecież każdy powód jest dobry by się napić:)
Tak jest do pewnego czasu. Gdy na jej drodze staje mężczyzna, w dodatku żonaty, do wszystkich ról życiowych dochodzi jeszcze jedna - bycie trzecią.
Iza, jak to Iza nie przejmuje się za bardzo tym, że jest trzecią (taki stan, trwa oczywiście do czasu), tylko postanawia pierwszy raz w życiu, walczyć o swoje szczęście.
Muszę Wam powiedzieć, że jeszcze niedawno, jej dewiza życiowa brzmiała: "nigdy więcej mężczyzn"
Cóż więc ma w sobie owy wybranek?
Ach, jest zabójczo przystojny, romantyczny, ma dwójkę dzieci i żonę. Ale przecież z żoną jest tylko formalnie, a dzieci, no dzieci sąąą...ale cóż to dzieci przeszkadzają, w prawdziwej MIŁOŚCI prawda??
Czarusiowi,który tak pięknie czaruje główną bohaterkę, nie spieszy się oczywiście do rozwodu, a Iza, która rzuciła się w wir miłosnego uniesienia, cierpi okropne katusze.

Autorka zapewniła nam ogromną dawkę emocji i babskiego gadania:)
Do tego mnóstwo dobrego humoru i lektura na lato jak znalazł.
Ogromnym atutem tejże książki są bohaterowie. Dziewczynki - przyjaciółki Izy to silne i zdecydowane kobiety z charakterem.
Koniecznie musicie poznać Carycę, która zarabia na chleb projektując modę, Ziutę i jej Atrakcyjnego męża Kazimierza, Alusię, panią redaktor radiową,Violę, żonę marynarza nadzorującą teren budowy oraz Dorotkę- najbliższą i najlepszą przyjaciółkę Izy.
Wszystkie Panie jednakowo odznaczają się na stronach książki, a po przeczytaniu i my dołączymy do ich grona.
Zwróćcie też uwagę na okładkę, jest w pięknych morskich kolorach!
Książkę zdecydowanie polecam, jest to dobra pozycja z serii "babskie czytadła":)

____________________________________________________________________
Izabela Pietrzyk (ur. 1966) – mieszka w Szczecinie. Jest filologiem, wykłada język rosyjski na Uniwersytecie Szczecińskim. Publikowała teksty naukowe z zakresu językoznawstwa. „Babskie gadanie” to jej pierwsza powieść. Ma dorosłą córkę, jak mówi: ładną po ojcu.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka