Alicja w Krainie Czarów - Lewis Carroll

Autor: Lewis CarrollTytuł: Alicja w Krainie CzarówWydawnictwo:Nie wiem czy jest ktoś, kto nie zna książki "Alicja w Krainie Czarów". Ja w dzieciństwie uwielbiałam tę książkę. Wielokrotnie prosiłam rodziców, aby mi ją czytali bądź opowiadali. Całkiem niedawno wydawnictwo Wilga wydało tę książeczkę.
Gdy otrzymałam ją przez parę dni zastanawiałam się jak napisać to, co chciałabym Wam przekazać.

Książeczka jest wspaniała to każdy wie, ale wydanie jest po prostu fantastyczne!
O ile już sama treść jest tajemnicza,to wydawnictwo, dodatkowo zadbało o mnóstwo tajemniczych kieszonek i innych zakamarków. Wśród kartek książki, znajdziecie: tajemnicze drzwi, listy wskazówki, magiczne medaliony i znikającego kota. Tak, dobrze czytacie, to wszystko jest w tej książce. Dziecko podczas czytania, aktywnie uczestniczy w wydarzeniach dziejących się w życiu Alicji i co najważniejsze świetnie się bawi. Wiem to, bowiem sama świetnie się bawiłam. odkrywając coraz to nowsze zakamarki tej książki.

Format książki jest ogromny,patrząc z perspektywy dziecka, ale robi wrażenie. Dziecko nie potrafi się powstrzymać od otwarcia książki, po czym wzdycha z zachwytu (sprawdziłam!).
A w środku książki, jest już tylko mnóstwo dobrej zabawy. Taka forma opowieści, niejako zmusza małego czytelnika do aktywności. Każde dziecko jest ciekawe co też kryje się w magicznej kieszonce, więc automatycznie bierze czynny udział w czytaniu. Czy to nie fantastyczne?
Ponadto ilustracje są hipnotyzujące. Trudno jest oderwać wzrok od tych kolorowych arcydzieł. Zdecydowanie jest to kolejny atut tej książki. Widziałam już kilka wydań "Alicji w Krainie Czarów" i to jest zdecydowanie najlepsze.
Polecam!
I oczywiście KONIECZNIE zajrzyjcie do środka!

Jak Wasze wrażenia?:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka