Nowy Jork .101 miejsc,które musisz zobaczyć - Aneta Radziejowska,Marek Rygielski

Autorzy: Aneta Radziejowska
Marek Rygielski
Tytuł: Nowy Jork.101 miejsc, które musisz zobaczyć
Wydawnictwo:
Zawsze chciałam zwiedzić Nowy Jork. Dlatego gdy tylko pojawiła się nowościach książkach "Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć" bardzo chciałam ją przeczytać. Uważam, że nie ma sensu jechać gdzieś, bez uprzedniego zorientowania się, co należałoby zobaczyć.
Ponadto uwielbiam przewodniki, w których w ciekawy sposób przedstawione są miejsca, warte zobaczenia.
Ten zdecydowanie taki jest.

Co mi się podoba? Przede wszystkim krótkie, treściwe opisy. Nie ma nic gorszego niż przewodnik, w którym są rozwlekłe opisy dotyczące danego miejsca. Format i wydanie książki jest zdecydowanie bardzo przyjazne. Jestem pewna, że nikt nie żałowałby miejsca na tę książeczkę w podróżnym plecaku.
Pod każdym opisem znajduje się dokładny adres miejsca, godziny otwarcia w przypadku muzeum czy restauracji, cenę wstępu, a co najważniejsze, nawet instrukcję jak tam dojechać! Jest to niesamowicie pomocne i przydatne.
Prócz tych informacji znajdziemy także spisy miejsc z darmowym internetem, mapy, oraz adresy punktów informacji turystycznej.

Jedyne co mogę zarzucić autorom to czarno-białe ilustracje. Jak dla mnie zdecydowanie powinny być kolorowe. Ale mimo to, książka jest warta polecenia. Ja jeżeli będę się wybierać do Nowego Jorku, to książkę zabieram ze sobą.
Jestem ciekawa innych książek z serii: "podróże z wyobraźnią" i w najbliższym czasie je kupię. W końcu jak podróżować to z głową!:)

9 komentarzy :

 1. Czytałam ostatnio i też polecam, bo rzeczywiście wszystko świetnie, krótko i konkretnie opisane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też zawsze chciałam zobaczyć Nowy Jork i wierzę, że kiedyś się uda; póki co, chętnie przeczytam tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że ilustracje są czarno białe a nie kolorowe, mimo to z chęcią przeczytam tę książkę, gdyż też marzę o Nowym Jorku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące, NYC zamierzam odwiedzić, ale do tej książki mnie zachęciłaś niesamowicie! Mam nadzieję, że będę miała możliwość przeczytania (i posiadania) jej. Poza tym ładna okładka ^^.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze chciałam jechać do NY, ale jakoś boje się, że zgubie się tam ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda właśnie, że te zdjęcia nie są kolorowe,ale może miały wprowadzić jakiś specjalny klimat podczas ich oglądania... ciekawe. Z chęcią przejrzę ten przewodnik.

  OdpowiedzUsuń
 7. NY to też moje marzenie, z przyjemnością zapoznam się z tą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. marzy mi się podróż do NY, chętnie obejrzałabym taki przewodnik :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podróż do NY to moje największe marzenie. Wierzę, że w przyszłości uda mi się tam pojechać :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka