Kuszenie - Anne Rice

Autorka: Anne RiceTytuł: KuszenieWydawnictwo:Nie lubię zbyt długo czekać na kolejne części danej serii. Gdy usłyszałam, że kontynuacja "Pokuty" ukaże się tak szybko, bardzo mnie to zaskoczyło, oczywiście pozytywnie:)
"Pokuta" była rewelacyjna. W ciągu kilku dni stało się o niej głośno w internetowym świecie. Na blogach zaczęły pojawiać się recenzje zadowolonych, niezadowolonych i zaszokowanych czytelników:)
Podejrzewam, że z "Kuszeniem" będzie dokładnie tak samo.

Autorka zdecydowanie się rozkręciła i tym razem zabiera czytelnika do Rzymu.
To właśnie w Rzymie, Toby będzie walczył o swoje wybawienie.
Prócz podróży do cudownej epoki renesansu, wielbicieli pióra Anne Rice czeka jeszcze mnóstwo innych atrakcji.
Toby będzie musiał walczyć ze swoją zmysłową naturą i palącym go pożądaniem, oraz przyjdzie mu się zmierzyć w walce z demonami.
Misja, którą otrzyma będzie wymagała poświęcenia ale i wykazania się. W końcu droga do zbawienia wcale nie jest łatwa:)

W książkach Anne Rice ogromnie podoba mi się to, że nic nie jest przesadzone. Nie ma sztucznego napięcia, bohaterowie nie są przerysowani, a sytuacje opisane w książce, zawsze wzbudzają jakieś emocje w czytelniku. I co najlepsze, książka to taki mix różnych zupełnie sprzecznych wartości. Już sam pomysł na połączenie anioła z płatnym mordercą był gorszący, a w tej części jak wskazuje na to tytuł, dojdzie jeszcze do tego namiętność i pasja, w końcu to z tym wiąże się kuszenie;)
Na uwagę zasługuje także to, że im bliżej końca tym wszystko staje się bardziej zagmatwane, a jak to zwykle bywa w dobrej książce, kończąc ją czujemy pewien niedosyt.

W "Kuszeniu" jedno jest pewne, nie da się przejść obok niego obojętnie i niestety muszę Was zmartwić, że biorąc tę książkę do ręki, jesteście zgubieni.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka