Matki, żony, czarownice - Joanna Miszczuk

Autorka: Joanna Miszczuk
Tytuł:
Matki, żony, czarownice
Wydawnictwo:
"Matki,żony, czarownice" z pewnością posiadają okropnie przyciągający tytuł i przepiękną okładkę. I oczywiście książka ma mnóstwo innych zalet, ale także jedną zasadniczą wadę, która okropnie utrudniała mi czytanie.
Ale od początku.

"Matki, żony, czarownice" to historia silnych kobiet,które dzięki swojej determinacji i darowi usiłują budować swoje życie tak, aby pokonać wszystkie przeciwności losu, a jest ich wiele.
Życie Marii, Krystyny i Asi było trudne. Wojna, skromne życie na granicy ubóstwa sprawiły, że bardzo trudno im się żyło. Przez te lata jednak nigdy nie zapomniały o przepięknym diamentowym pierścionku, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Historię tegoż pierścienia, czytelnik poznaje już na początku książki i jak się okazuje, nie jest on tylko zbędną ozdobą, ale symbolem siły i wielkiej miłości.
Wartości wyniesione z domu rodzinnego, pozwolą Marii, Krystynie i przede wszystkim Asi zmierzyć się z odbudowaniem swojego życia.

Wada tej książki,o której mówiłam już na początku to zbyt duże nagromadzenie informacji na początku. Przez pierwsze 50 stron czytelnik jest wręcz zarzucany informacjami, których niestety nie da się zapamiętać. Pozostała cześć książki jest fascynująca, szczególnie opisy wydarzeń z przeszłości i tutaj już trudno się od książki oderwać.
Ogólnie pomysł na książkę jest genialny. Ja uwielbiam połączenie tajemnicy z sagą rodzinną i jest to dla mnie okropnie ekscytująca mieszanka. Jestem pewna, że "Matki, żony, czarownice" bardzo spodobają się dojrzałym czytelniczkom, które w życiu także nie miały łatwo.
Książkę polecam, jestem pewna, że ile czytelniczek tyle opinii:) Chętnie poczytam Wasze;)

13 komentarzy :

 1. Szkoda, że początek taki naładowany informacjami, ale najważniejsze że potem się wszystko fajnie rozwija. Ja osobiście mam wielką chęć na tę ksiązkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. O rany, tytuł jest genialny ;) Mam ochotę ją przeczytać. Co z tego wyjdzie? Jeszcze nie wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale zauważyłam już tę książkę na kilku blogach. Nie miałam nic przeciwko okazji, żeby ją przeczytać - może się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również odkąd ją po raz pierwszy zobaczyłam, chciałam ją miec. Mam nadzieję, że uda mi się ją zdobyc:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie: http://zaczytanieblog.blogspot.com/2011/10/konkurs-32011.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Owszem, tytuł i okładka robią wrażenie i przyciągają :) Nawał informacji na początku może wprowadzić lekki chaos, ale myślę, że da się przez to jakoś przebrnąć :) z miłą chęcią zajrzę do tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja jakoś nie mogę przekonać się do tej książki ,ale jeśli wpadnie w moje ręce to chętnie przeczytam ;-]

  OdpowiedzUsuń
 8. Koleżanka mi bardzo polecała tę książkę, więc z pewnością po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. lubię sagi rodzinne więc czemu nie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak juz pisałam w paru miejscach, jestem bardzo ciekawa tej wielopokoleniowe sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też uwielbiam miks sagi rodzinnej z jakąś ciekawą historią (najlepiej kryminalną:D), więc nie odpuszczę sobie tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieję, że będzie bardzo ciekawie. Już nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też mi się podobała choć ja bym wolał więcej czasów przeszłych ;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka