Pałac Północy - Carlos Ruiz Zafon

Autor: Carlos Ruiz Zafon
Tytuł:
Pałac PółnocyWydawnictwo:
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Muza, miałam okazję przesłuchać audiobook książki: "Pałac Północy" autorstwa Carlosa Ruiza Zafona.
Powiem szczerze, że trudno było mi przebrnąć przez całą książkę w tej formie, ale w końcu skończyłam i chętnie podzielę się z Wami wrażeniami.
"Pałac Północy" to historia Bena,wychowanka sierocińca. Ben właśnie skończył 16 lat i zgodnie z prawem, musi opuścić dom dziecka. W dniu swojej imprezy pożegnalnej, Ben poznaje Sheere, którą wtajemnicza w swoje sprawy związane ze stowarzyszeniem założonym wraz z przyjaciółmi.
Gdy Sheere opowiada stowarzyszeniu swoją tragiczną historię, wszyscy chcą pomóc dziewczynie odnaleźć tajemniczy dom pojawiający się w jej opowieści.
Nie wiedzą tylko, że szukając odpowiedzi na pytania odkryją zatrważającą i bardzo niebezpieczną tajemnicę Kalkuty, która będzie wiązać się z płonącym pociągiem, dworcem widmo i innymi równie niebezpiecznymi i dziwnymi zdarzeniami.
Najgorsze jest to, że z dnia na dzień zwykła przygoda staje się walką na śmierć i życie...
Czytelnika, czeka mnóstwo przygód, które nawet na moment nie pozwolą mu odetchnąć..

Bardzo przyjemny głos Piotra Fronczewskiego, przeprowadza czytelnika przez całą akcję. Ogromnie podobał mi się pomysł na taką a nie inną fabułę i zdecydowanie ten typ literatury do mnie przemawia. Nie powiem żebym była zwolenniczką audiobooków, ale "Pałac Północy" bardzo przyjemnie się słuchało.
Chętnie przeczytałabym sama książkę, bo jednak audiobook to nie to samo co książka. Przy słuchaniu są inne emocje niż przy czytaniu.
A wy wolicie sami czytać czy może posłuchać audiobooka?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka