Tucpcio Chrupcio ma rodzeństwo, Tupcio Chrupcio ja się nie boję - Eliza Piotrowska

Autorka: Eliza PiotrowskaTytuł: Tupcio Chrupcio ma rodzeństwo
Tupcio Chrupcio ja się nie bojęWydawnictwo:
Dawno nie było o moim ulubionym Chrupciu, a w życiu tej małej myszki wiele się dzieje.
Tupcio właśnie oczekuje swojego rodzeństwa i jest pewien, że będzie miał brata, bowiem to właśnie brata, zażyczył sobie w prezencie urodzinowym.
Jakież jest jego zdziwienie gdy na świat przychodzi siostra!
Co niby ma robić z siostrą?
Tupciowi przyjdzie zmierzyć się z trudną ale jakże przyjemną rzeczywistością starszego brata:)

Dobrze wiemy, jak trudno jest czasami dziecku pogodzić się z nowym domownikiem, który nie dość, że jest malutki, to jeszcze zabiera tyle czasu rodzicom. Tupcio właśnie przekonuje się, jak to jest mieć rodzeństwo. Ta książeczka będzie idealna dla naszych pociech, które poznając historię Tupcia będą mogły odnieść ją do siebie. Przecież posiadanie rodzeństwa to bardzo przyjemna sprawa:)

W innej części Tupcio ma dużo większy problem. boi się wielu rzeczy. Czasem bardzo trudno jest wytłumaczyć dziecku, że nie ma się czego bać. Jego nieuzasadnione poczucie lęku sprawia wiele trudności przede wszystkim dziecku, ale także rodzicom. Ile razy słyszymy, że dziecko boi się burzy, albo boi zostać bez rodziców bądź mówi o tym, że boi się starszych kolegów z przedszkola.
Tupcio, także ma taki problem, ale dzięki cierpliwości i wyrozumiałości mamy powolutku przestaje się bać.
Historia Tupcia z pewnością nauczy dzieci, że rodzice zawsze pomogą w trudnej sytuacji, a czasem tego czego się boimy i co wydaje się nam takie straszne,wcale takie nie jest.

Szczerze powiem, że uwielbiam całą serię o Tupciu, bowiem jest w niej tyle pozytywnych aspektów, że nie sposób jej nie lubić. Jak zwykle obie części zachwycają ilustracjami i odpowiednio dużymi literami.
Zdecydowanie warto wydać pieniążki na całą serię i mieć ją zawsze pod ręką:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka