Wybierz psa dla siebie - David Alderton

Autor: David Alderton
Tytuł:
Wybierz psa dla siebie
Wydawnictwo:

Wybór psa jest ogromnie ważny. Niejednokrotnie rodzice pod presją dzieci wybierają psa, kierując się myślą, że ten jest ładny.
Nie, to wcale nie chodzi o wygląd psa! Ważne jest, aby móc zapewnić nowemu domownikowi przyjazne dla niego warunki.

Po otwarciu książki od razu widać, że autor zna się na rzeczy. Mnóstwo informacji, zdjęć, tabeli i rysunków to pierwsze rzuca się w oczy. Bardzo rzetelne i dokładne, ale nie nużące opisy sprawią, że wybór czworonoga będzie przyjemnością.

Każdy pies został zaklasyfikowany do różnych kategorii. Dzięki temu, możemy wybrać psa odpowiednio do swoich warunków domowych. Jeżeli mieszkamy w malutkim mieszkanku w bloku, nie weźmiemy psa, który musi dużo biegać, ale np. leniwego? Są wyszczególnione psy dla alergików, dla małych dzieci, a także dla nastolatków.
Zachwyciła mnie tabela na końcu książki, w której wypisane są wszystkie rasy psów. Służy ona do wybrania odpowiedniego gatunku w szybszy sposób, nie czytając opisów. Gdy już znajdziemy rasę, która nam odpowiada możemy wrócić i przeczytać cały opis:) Genialne!

Dawno nie spotkałam się z tak dobrze opracowanym i wydanym poradnikiem. Naprawdę warto wydać te pieniądze i kupić odpowiedniego psa dla siebie.
Przy okazji, powiem Wam, że zdjęcia czworonogów są tak piękne, że od niektórych nie da się oderwać wzroku, są zachwycające!
Jak będziecie mieć okazję, to chociaż pooglądajcie:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka