Wybierz psa dla siebie - David Alderton

Autor: David Alderton
Tytuł:
Wybierz psa dla siebie
Wydawnictwo:

Wybór psa jest ogromnie ważny. Niejednokrotnie rodzice pod presją dzieci wybierają psa, kierując się myślą, że ten jest ładny.
Nie, to wcale nie chodzi o wygląd psa! Ważne jest, aby móc zapewnić nowemu domownikowi przyjazne dla niego warunki.

Po otwarciu książki od razu widać, że autor zna się na rzeczy. Mnóstwo informacji, zdjęć, tabeli i rysunków to pierwsze rzuca się w oczy. Bardzo rzetelne i dokładne, ale nie nużące opisy sprawią, że wybór czworonoga będzie przyjemnością.

Każdy pies został zaklasyfikowany do różnych kategorii. Dzięki temu, możemy wybrać psa odpowiednio do swoich warunków domowych. Jeżeli mieszkamy w malutkim mieszkanku w bloku, nie weźmiemy psa, który musi dużo biegać, ale np. leniwego? Są wyszczególnione psy dla alergików, dla małych dzieci, a także dla nastolatków.
Zachwyciła mnie tabela na końcu książki, w której wypisane są wszystkie rasy psów. Służy ona do wybrania odpowiedniego gatunku w szybszy sposób, nie czytając opisów. Gdy już znajdziemy rasę, która nam odpowiada możemy wrócić i przeczytać cały opis:) Genialne!

Dawno nie spotkałam się z tak dobrze opracowanym i wydanym poradnikiem. Naprawdę warto wydać te pieniądze i kupić odpowiedniego psa dla siebie.
Przy okazji, powiem Wam, że zdjęcia czworonogów są tak piękne, że od niektórych nie da się oderwać wzroku, są zachwycające!
Jak będziecie mieć okazję, to chociaż pooglądajcie:)

7 komentarzy :

 1. Wprawdzie pieska mam, ale taki poradnik ciekawa rzecz, więc jak będę miała okazję to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również mam pieska, ratlerka, co dużo szczeka, a ledwo go widać;)
  Myślę, że książka jak najbardziej dla mojej Zuzi, wielkiej miłośniczki psów, kotów, świnek i wszelkich innych zwierzątek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdając się na intuicje wybrałą sobie dwa piesy i trafiłam w dziesiątkę, lepiej być nie mogło :), ale oczywiscie profesjonalna pomoc też nie jest zła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Natula - najwidoczniej masz dobrą intuicję:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pieska nie mam, ale marzę od dziecka i w końcu to marzenie spełnię! ;) A książkę mam i ją uwielbiam - mogę pokarmić swoją fascynację psiakami do woli ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka na pewno ciekawa, zwłaszcza dla kogoś kto planuje w najbliższym czasie sprawić sobie małego lub dużego przyjaciela :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat psa mam (i nie zamierzam zmieniać:P), więc nie potrzebuję tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka