Życzenie i Złudne Marzenia - Alexandra Bullen

Autorka: Alexandra BullenTytuł: Życzenie
Złudne marzenia
Wydawnictwo:
Każdy z nas ma jakieś marzenia. Czasem, czekamy aż same się spełnią, czasem bierzemy los w swoje ręce i działamy. Jestem pewna, że gdyby ktoś zaproponował Wam sukienkę spełniającą życzenia wzięlibyście ją bez zastanowienia:)
Tak postąpiły także bohaterki książek z serii: "Życzenie". Zarówno Olivia jak i Hazel mają marzenia, a właściwie każda z nich, ma jedno, największe. Olivia, chce powrotu siostry bliźniaczki, która zginęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, natomiast Hazel chciałaby poznać swoją matkę.
Gdy więc czystym przypadkiem trafiają do pracowni krawieckiej Posey, jeszcze nie wiedzą ile ta wizyta zmieni w ich życiu.

Olivia główna bohaterka "Życzenia" jest bardzo zdziwiona gdy pewnego wieczoru po przypadkowym wypowiedzeniu życzenia w progu swojego pokoju, znajduje siostrę. Tak bardzo pragnęła jej powrotu, że teraz wydaje się to nierzeczywiste. Życie Olivii zmienia się diametralnie, ale czy na lepsze?

Hazel jest główną bohaterką "Złudnych marzeń". Ona także wypowiedziała życzenie, które przenosi ją do miejsca, w którym ma poznać swoją matkę. Dziewczyna w nowym miejscu bardzo szybko znajduje pracę i przyjaciół, a także miłość...
Przyjdzie jej się zmierzyć także z czymś czego z pewnością się nie spodziewała..
Ale czy przeszłość naprawdę da się zmienić??

Obie części czyta się bardzo dobrze. Pomysł jest świetny! Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek czytała o sukience spełniającej życzenia.
Zdecydowanie lepszy jest tom drugi tej serii: "Złudne marzenia" niż pierwszy. W historię Hazel, bardziej się zaangażowałam i mam wrażenie, że nie była tak płytka jak historia Olivii. "Złudne marzenia" były bardziej wzruszające i przemyślane.
Mimo to chciałabym Wam obie części polecić, jestem pewna, że miłośnikom tego typu książek te z pewnością przypadną do gustu:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka