Niezłomny - Laura Hillenbrand


Autorka: Laura HillenbrandTytuł: NiezłomnyWydawnictwo:
Zainspirowałam już Was (mam nadzieję!) pomysłami na prezent chyba dla każdego prócz tego najważniejszego! Waszego mężczyzny:)
Dlatego dziś książka, która spodoba się nie tylko Waszym ukochanym ale także i Wam.
"Niezłomny" to książka, która jest napisana rzeczywiście wspaniale, z niezwykłym rozmachem i przez kobietę, która niewątpliwie ma talent! "Niezłomny" to historia człowieka, który sam w sobie jest niezwykły, a tym samym i jego życie jest niezwykłe. Louie to Amerykanin włoskiego pochodzenia. Mimo, że jego życie nie należało do tych z serii "żył długo i szczęśliwie" Louie dożył bardzo sędziwego wieku i w momencie kiedy go poznajemy ma 95 lat.

Louie, jako najmłodszy uczestnik wystartował w igrzyskach olimpijskich. Niestety kłopoty ze zdrowiem skutecznie przekreśliły jego marzenia oraz możliwość kariery. Wstąpił do wojska, walczył na wojnie i uczestniczył w misji ratunkowej. Podczas owej misji, przeżył katastrofę samolotu i dosłownie cudem ocalał.
Nie to jeszcze nie koniec. Jakby tego było mało, na otwartych wodach dryfował przez 47 dni! Wyobrażacie to sobie???
Nie tylko musiał żyć ze świadomością, czy dożyje kolejnego dnia. Musiał także walczyć o sobie! Przetrwać ataki groźnych stworzeń oceanicznych, chronić się przez ostrzeliwaniem i nie poddawać się.
Czytając "Niezłomnego" poznajemy niesamowitą historię człowieka, który przeżył dzięki swojej determinacji i wewnętrznej sile.

Książka to istna skarbnica faktów, dat i wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce. Jak dla mnie jest to zupełnie zbędne, ale wiem, że są czytelnicy, którzy ten rzeczywisty i bądź co bądź brutalny obraz II wojny światowej docenią. Ja skupiałam się na samym bohaterze i na jego przeżyciach.
Dla mnie historia jest fantastyczna i jestem pewna, że długo jej nie zapomnę!
Polecam.

Zapraszam do obejrzenia zwiastuna:
Książka idealna i wprost stworzona dla każdego czytelnika, który lubi książki oparte na faktach.
Mam na myśli przede wszystkim mężczyzn, bo wiem, że takie książki ich interesują:)
Ja także jestem książką zachwycona stąd jestem pewna, że i każda kobieta gustująca w takim typie literatury będzie zadowolona;)
Książka do kupienia tu
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka