Strajk na Boże Narodzenie - Sheila Roberts

Autorka: Sheila RobertsTytuł: Strajk na Boże NarodzenieWydawnictwo:
To już jedna z ostatnich propozycji świątecznego prezentu i jedna z ostatnich książek przeczytanych w ramach wprowadzenia w klimat świąteczny:)
"Strajk na Boże Narodzenie" to genialna książka. Wprost idealna dla osoby, która zmęczona świątecznymi przygotowaniami chce odetchnąć i zrelaksować się.

Głównymi bohaterkami są dojrzałe kobiety, które mają dosyć tego, że ich mężowie albo nie doceniają ich wysiłku włożonego w przygotowanie świąt, albo twierdzą, że tak właściwie, jest dużo krzyku o nic. Przecież święta mogą być zorganizowane dużo szybciej i przyjemniej.
Joy jest żoną wziętego pisarza kryminałów. Jest bardzo towarzyska w przeciwieństwie do swojego męża, który dostaje dreszczy na myśl o jakiejkolwiek imprezie świątecznej.
To właśnie Joy rozpoczyna strajk, który ma celu zmuszenie męża do zmiany podejścia do świąt.
Do strajku przyłączają się także przyjaciółki Joy i mnóstwo innych kobiet, które dowiedziały się o strajku z lokalnej gazety.
Mężowie kobiet są zdruzgotani. Najgorzej z nich wszystkich, ma się chyba Glen, który chcąc udowodnić żonie, że potrafi sam zorganizować święta decyduje się wypełnić wszystkie punkty na liście, które co roku wypełnia żona.
Ale czy mężczyzna naprawdę da radę uszyć dzieciom stroje, naszykować obiad świąteczny, wysłać i wypisać kartki i przy okazji zrobić jeszcze milion innych rzeczy z listy?
Czy mężczyźni docenią swoje żony i strajk zostanie zakończony?
Koniecznie przeczytajcie!

"Strajk na Boże Narodzenie" to bardzo lekka książka, która ma na celu przede wszystkim rozrywkę. Perypetie bohaterów są czasem tak zabawne, że nie sposób się nie uśmiechać.
Ja szczególnie uśmiałam się z Glena, który był tak zagoniony, że czasem nie miał już na nic siły. A kobieta prócz przygotowań do świąt też pracuje, zajmuje się dziećmi, sprząta dom i robi jeszcze sto innych rzeczy.
Ten strajk miał na celu nie tylko uświadomienie mężczyznom tego ogromu prac związanych ze świętami, ale także miał ich zmusić do doceniania tego co robią kobiety, a także do pomocy:)
Jak to wszystko się skończyło musicie przeczytać sami:)
Książkę naprawdę polecam, jest świetna i doskonała w celach rozrywkowych. Jest przepięknie wydana, sama okładka już wprawia w zachwyt!:)
Do kupienia tu
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka