Niepokój - Maggie Stiefvater

Autorka: Maggie StiefvaterTytuł: Niepokój
Wydawnictwo:
Bardzo czekałam na kolejny tom, współczesnej powieści o wilkołakach. "Drżenie" mimo, że było łudząco podobne do serii Zmierz pozostawiło we mnie niedosyt.
Trochę bałam się rozczarowania, ale o dziwo powiem szczerze, że "Niepokój" jest już dużo lepszy niż "Drżenie".

Sam nasz główny bohater usiłuje przyzwyczaić się do bycia człowiekiem. Dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w pierwszym tomie powieści, zaskoczyły wielu czytelników, ale i też zainteresowały do sięgnięcia po kolejny tom.
W tej części prócz dalszej akcji, będziemy mieli okazję poznać Cola, gwiazdę rocka i nowo-przemienionego wilka. Cole to bardzo osobliwa postać tej książki, która nie dość , że jest interesująca to wniosła jeszcze powiew świeżości.
Co do Sama i Grace, z ich udziałem też czeka nas mnóstwo zaskakujących wątków. Prócz tych typowo sielskich, będziemy świadkami chwil grozy, miłosnych wzruszeń i kontroli rodzicielskiej.

Dużo dobrej akcji dostarczy nam Isabel, którą trochę skreśliłam w pierwszej części.

Tytułowy "Niepokój"ma też odzwierciedlenie w akcji. Odkąd zaczęłam czytać czułam właśnie niepokój. Bałam się nie tylko o tę świeżą i tak delikatną miłość tych dwojga młodych ludzi, ale także o pozostałych bohaterów.
Dramatyczne wydarzenia rozgrywające się na ostatnich kartkach książki sprawiły, że mam ochotę nakrzyczeń na autorkę!
Jak mogła to zrobić?! W każdym razie wiem, że przeczytam kolejny tom, który nie wątpię, będzie NIESAMOWICIE ekscytujący!
Polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka