Baśnie - Hans Christian Andersen


Autor: Hans Christian AndersenTytuł: BaśnieWydawnictwo:
O tej książce nie trzeba wiele pisać. Baśnie Andersena zna chyba każdy. W tym pięknym wydaniu, które ukazało się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, znajdziemy dziewięć baśni: Krasnoludek,Świniopas,Księżniczka na ziarnku grochu, Dziecię elfów,Brzydkie Kaczątko,Dzikie łabędzie,Słowik,Nowe szaty Cesarza i Królowa Śniegu.

Brakuje mi jednak Dziewczynki z zapałkami i dzielnego ołowianego żołnierzyka, ale brak tych baśni rekompensuje bardzo ładne wydanie.
W środku książki są wystarczająco duże litery i oczywiście ładne i kolorowe ilustracje. Na zdjęciu niestety tego nie widać, ale okładka pięknie się mieni, jakby posypana była magicznym pyłem:) Jeżeli nie macie pomysłu na prezent taka książka idealnie nadaje się dla dziecka praktycznie w każdym wieku:)
Polecam!

4 komentarze :

 1. o tak, baśnie są cudne :) W domu mam stare wydanie, z którego musiałam przepisywać teksty, żeby ćwiczyć charakter pisma. Ale nie zmienia to faktu, że baśnie te kocham. Jak tylko nadarzy się okazja, baśnie w nowym wydaniu będą moje a raczej Emilki :) Mam nadzieję, że tak jak ja, ona też będzie je lubiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam baśnie Andersena i kiedy tylko czas pozwala, zawsze chętnie do nich sięgam. Są magiczne!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma "Dziewczynki z zapałkami"! To ja poszukam innego wydania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku! Chce ją! A najlepiej jakąś wielką księgę z Baśniami ;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka