
Tytuł: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?
Autorka: Francesca Gould
Wydawnictwo:

Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe? Dlaczego po helu mamy śmieszny głos? Dlaczego nie możemy sami siebie połaskotać? Dlaczego starożytni Egipcjanie usuwali mózg z ciała mumii? Czy całowanie się zapobiega próchnicy? Czy Drakula naprawdę istniał? Czy można zmniejszyć głowę? Czy trądzikiem można się zarazić?
Jakkolwiek te pytania brzmią, odpowiedzi na nie znajdziecie w fantastycznie opracowanej książce: "Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe". Z nutką genialnego humoru oraz z zabawnymi ilustracjami, wydawnictwo Literackie oddaje w ręce czytelnika kompendium wiedzy o ludzkim ciele. Pytania, które zawarte zostały w książce dręczyły nas od zawsze, a wiedza na ten temat jest bezcenna. Uwierzcie mi, po przeczytaniu możecie się popisywać zaczerpniętymi z książki przykładami wśród rodziny i przyjaciół.
Świetną sprawą jest opracowanie tych pytań. W odpowiedziach jest mnóstwo przykładów z życia. Język jest bardzo przystępny i co tu dużo mówić, autorka ma świetne pióro!
Polecam.
Jakoś mnie nie przekonują takie książki. No ale jakby przypadkiem wpadła mi w ręce to z ciekawości przejrzę ;)
OdpowiedzUsuńA ja bardzo lubię takie pozycje :)
OdpowiedzUsuńStary człowiek a głupi, zawsze się można czegoś ciekawego dowiedzieć :)
Ostatnio sporo jest takich książek, jeszcze żadnej nie czytałam, ale mam zamiar :)
OdpowiedzUsuńChętnie przeczytam, lubię takie książki. Poza tym, jak to ujęłaś, można się będzie popisać wiedzą ;)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
Uwielbiam takie ciekawostki, więc chętnie zapoznam się bliżej z tą książką ;) Czytając sam jej tytuł zaczęłam ziewać jak opętana ;O Ziewanie naprawdę jest zaraźliwe!
OdpowiedzUsuńGlodna jestem odpowiedzi na takie pytania :D zapewne przy tej lekturze sie nie ziewa :D
OdpowiedzUsuń