Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen. Sekretny pamiętnik- Cora Harrison

Autorka: Cora HarrisonTytuł: Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen. Sekretny pamiętnikWydawnictwo:

Jane Austen, którą znam jako autorkę, jest zupełnie inną Jane niż w książce: "Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen". Ta książka to fantastyczna propozycja dla osób uwielbiających Jane Austen, a także dla tych, którzy lubią książki pisane w formie pamiętnika.

Jenny Cooper to nieśmiała dziewczynka, która nie tylko jest przyjaciółką Jane, ale jest także wspaniałą i bardzo ciepłą osobą. Jenny w formie pamiętnika pisze o codziennym życiu zwykłej młodej dziewczyny. Opowiada o braciach Jane, o jej wybujałej fantazji tak bardzo przypominającej mi Anię z Zielonego Wzgórza. Opowiada także o balach, pierwszych miłościach i sukniach. Z niesamowitą precyzją oddaje klimat tamtych czasów opisując ubiór, zachowania i zwyczaje. Ja jestem książką zachwycona. Nie wiem dlaczego ale Jane bardzo przypomina mi Anię Shirley. Myślę, że z pewnością obie bardzo by się polubiły. Nie sposób także nie lubić Jenny i braci Jane czy spokojnego pana Austena. Fantastycznie zarysowani bohaterowie sprawiają, że od książki trudno się oderwać.

Książka rzeczywiście wygląda jak pamiętnik. Są tam ilustracje Jenny, która pięknie potrafiła rysować, są także fragmenty opowiadań Jane i mnóstwo innych rzeczy, które sprawiają, że pamiętnik jest właśnie taki "pamiętnikowy".
"Byłam przyjaciółką Jane Austen" to książka, która obowiązkowo musi znaleźć się na liście wielbicieli twórczości Jane, a także tych czytelników, którzy kochają Anię Shirley i książki w formie pamiętników:)
Jest to obowiązkowa pozycja także dla tych, którzy lubią czytać o dawnych czasach, pięknych balach i sukniach z trenem:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka