Prześwietny raport kapitana Dosa - Eduardo Mendoza

Autor: Eduardo Mendoza
Tytuł: Prześwietny raport kapitana Dosa
Wydawnictwo:

Przyznam szczerze, że po książkę sięgnęłam trochę eksperymentalnie. Nie czytałam żadnej pozycji autora, czytałam za to pochlebne recenzje. Ten typ książek raczej nie należy do moich ulubionych, ale o dziwo przy "Prześwietnym raporcie kapitana Dosa" świetnie się bawiłam:)

Akcja książki toczy się na pokładzie statku kosmicznego. Jeżeli myślicie, że to dziwne miejsce na akcję to muszę zaznaczyć, że nie jest to zwykły statek kosmiczny. Ten statek dzieli się poszczególne sekcje o jeszcze dziwniejszych nazwach, które zamieszkują bardzo specyficzni bohaterowie o zdecydowanie "trudnych" i niecodziennych problemach. No bo czy brak szamponu czy różu do policzków nie jest problemem? Oczywiście jest i nad porządkiem na statku czuwa dzielny kapitan Dos, który prócz zarządzaniem w kryzysowych sytuacjach prowadzi dziennik pokładowy. W dzienniku zapisuje wszystkie swoje spostrzeżenia. To właśnie z dziennika,prowadzonego z wielką precyzją i zaangażowaniem dowiadujemy się problemach osób zamieszkujących statek. Znamy ich radości, a także chwile smutku. Kapitan Dos bardzo trafnie opisuje rzeczywistość panującą na statku z lekką dozą ironii i humoru.

Ta książka w zabawny sposób ukazuje małe społeczeństwo. Kreacje głównych bohaterów są genialne, a akcja książki nieszablonowa i bardzo zaskakująca. Nie wiem czy sama z siebie zainteresowałabym się tym tytułem. Ta książka będzie idealna z pewnością dla osób lubiących specyficzny humor i oczywiście samego autora. To moje pierwsze spotkanie z Mendozą, ale już sobie obiecałam, że przeczytam także inne jego książki:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka