Bilbord - J.D Bujak

Autorka: J.D Bujak
Tytuł: Bilbord
Wydawnictwo:
Wszystko zaczęło się od bilbordu...

Krzysztof Pasłęcki przed laty był kimś innym. Sytuacja w jakiej się znalazł, zmusiła go do wyprowadzki, zmiany swojego życia i tożsamości.
W tej chwili jest właścicielem świetnie prosperującej kwiaciarni, którą otrzymał w spadku po przyjacielu i prowadzi spokojne życie u boku kobiety, którą kocha.
To poukładane i szczęśliwe życie zostaje zakłócone przez informacje, która dociera do Krzysztofa. Okazuje się, że ojciec mężczyzny uciekł z więzienia.

Przeszłość wraca...
Historia Krzysztofa jest bardzo smutna. Życie go nie rozpieszczało i tak naprawdę ustatkował się dzięki pomocy innych, którzy wyciągnęli do niego pomocną dłoń. Pieczę nad mężczyzną ciągle sprawuje Feliks, który kiedyś uratował go z rąk oprawcy. Generalnie jego życie wygląda dobrze, ale chorą duszę trudno wyleczyć.

Ojciec Krzysztofa został skazany na karę więzienia za skatowanie syna. Teraz jest poszukiwany nie tylko jako zbieg, ale także jako morderca, bowiem w tym czasie, kiedy policja próbuje go odnaleźć, giną kobiety. Policja podejrzewa, że to ojciec Krzysztofa, stoi za wszystkimi morderstwami, które są nie tylko bardzo dziwne, ale także brutalne.
Pozornie nie da się połączyć tych zbrodni między sobą. Każda kolejna zabita kobieta znaleziona zostaje w dziwnych upozorowanych scenach. W wannie pełnej kawy, na łóżku wśród chipsów czy wśród gum miętowych.
Dziwne rzeczy dzieją się także z Krzysztofem. Męczą go koszmary senne, po których jest pokaleczony i poobijany. Najgorsze jest to, że każdy kolejny koszmar powoduje groźniejsze uszczerbki na zdrowiu. Prócz tego do kwiaciarni wraz z zamówieniami dochodzą niepokojące przesyłki.
Wszystko dzieje się coraz szybciej, a sprawca tych mordów z każdym dniem jest coraz bliżej mężczyzny.
Co stało się w przeszłości? Kto morduje w okrutny sposób kobiety? Co łączy wszystkie morderstwa?
Zapraszam do okrutnego świata psychopatycznego mordercy, który zaczął wszystko od...bilbordu.
Od książki naprawdę trudno się oderwać i mimo, że staram się unikać książek z dużą dawką brutalności z tej książki zrezygnować nie chciałam. W "Bilbordzie" znajdziemy także fantastyczną historię męskiej przyjaźni, trochę romansu i miłości.
Książkę czyta się fantastycznie. Generalnie chyba do końca nie wiedziałam, kto jest winny tych wszystkich okropieństw, a to bardzo się ceni. Akcja zmienia się ze strony na stronę i ciągle coś się dzieje. Tak naprawdę to czytelnik od samego początku jest bardzo zaangażowany w akcję książki i do końca zastanawia się jak to wszystko połączyć. Zresztą muszę Wam też napisać, że po przeczytaniu książki trudno o niej zapomnieć i całkiem inaczej patrzy się na niektóre rzeczy. Ja na przykład już inaczej będę patrzeć na tulipany. Wiecie wypadające z kielichów ludzkie palce skutecznie na jakiś czas mnie od nich odrzucają:)
Jeżeli lubicie książki ze skomplikowanymi morderstwami, które krok po kroku doprowadzą Was do sprawcy to "Bilbord" jest idealny!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka