Gorzkie urodziny - Annie Cassidy


Autorka: Annie CassidyTytuł: Gorzkie urodzinyWydawnictwo:

Bardzo sobie cenię tę autorkę, przede wszystkim za to, że pisze dla młodzieży i podejmuje trudne ale realne tematy. "Gorzkie urodziny" to historia Julii, która swoim przykładem pokazuje, w jaki sposób może skończyć się miłość.
Julia właśnie przeżywa swój pierwszy zawód miłosny. Chłopak, który jeszcze wczoraj mówił, że kocha ją nad życie, że zrobi dla niej wszystko, dziś obściskuje się z jej najlepszą przyjaciółką.

Julia dopiero teraz rozumie jak naiwna była dając się zaciągnąć do łóżka. Co więcej dziewczynie spóźnia się okres, a to może oznaczać dwie rzeczy: że po prostu się spóźnia, albo, że najprawdopodobniej zostanie młodą matką.
Równocześnie czytelnik poznaje również historię policjanta, który znajduje porzucone dzieciątko. Ta historia łączy się ale w jaki sposób?
Zapraszam do lektury.

Bardzo się cieszę, że w tak delikatny, a zarazem dobitny sposób autorka pokazała fakt, że nieodpowiedzialny seks, kończy się macierzyństwem, z reguły nieplanowanych i niechcianym. Potem młode dziewczyny plują sobie w brodę, zastanawiając się, czemu je to spotkało. "Gorzkie urodziny" to historia, którą powinni czytać młodzi ludzie, aby wiedzieć, że to nie jest fikcja literacka, ale samo życie, a zamiast Julii może być Kasia, Marysia czy Dominika.
Zakochani dają ponieść się chwili, a dziewięć miesięcy później zastanawiają się, o ile są jeszcze razem, co począć z "wytworem" tej magicznej chwili..
Dobrze, że takie książki są i mam nadzieje, że rodzice delikatnie podsuną je swoim pociechom.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka