Gorzkie urodziny - Annie Cassidy


Autorka: Annie CassidyTytuł: Gorzkie urodzinyWydawnictwo:

Bardzo sobie cenię tę autorkę, przede wszystkim za to, że pisze dla młodzieży i podejmuje trudne ale realne tematy. "Gorzkie urodziny" to historia Julii, która swoim przykładem pokazuje, w jaki sposób może skończyć się miłość.
Julia właśnie przeżywa swój pierwszy zawód miłosny. Chłopak, który jeszcze wczoraj mówił, że kocha ją nad życie, że zrobi dla niej wszystko, dziś obściskuje się z jej najlepszą przyjaciółką.

Julia dopiero teraz rozumie jak naiwna była dając się zaciągnąć do łóżka. Co więcej dziewczynie spóźnia się okres, a to może oznaczać dwie rzeczy: że po prostu się spóźnia, albo, że najprawdopodobniej zostanie młodą matką.
Równocześnie czytelnik poznaje również historię policjanta, który znajduje porzucone dzieciątko. Ta historia łączy się ale w jaki sposób?
Zapraszam do lektury.

Bardzo się cieszę, że w tak delikatny, a zarazem dobitny sposób autorka pokazała fakt, że nieodpowiedzialny seks, kończy się macierzyństwem, z reguły nieplanowanych i niechcianym. Potem młode dziewczyny plują sobie w brodę, zastanawiając się, czemu je to spotkało. "Gorzkie urodziny" to historia, którą powinni czytać młodzi ludzie, aby wiedzieć, że to nie jest fikcja literacka, ale samo życie, a zamiast Julii może być Kasia, Marysia czy Dominika.
Zakochani dają ponieść się chwili, a dziewięć miesięcy później zastanawiają się, o ile są jeszcze razem, co począć z "wytworem" tej magicznej chwili..
Dobrze, że takie książki są i mam nadzieje, że rodzice delikatnie podsuną je swoim pociechom.
Polecam!

11 komentarzy :

 1. Oj na pewno nie... To chyba nie jest dobra lektura dla mnie. I nie wiem, czy jest to dobry temat na książkę. Jeżeli nie jest to książka psychologiczna, rzecz jasna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się naprawdę ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się, że są ludzie, którzy piszą o takich problemach. Książkę powinna przeczytac każda nastolatka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tej samej autorki "Gdzie jest Jennifer" i pamiętam, że jej szczerość w podejściu do tak trudnych tematów zrobiła na mnie wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam autorki... a książka raczej nie dla mnie =)

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat na książkę bardzo dobry a przeczytać powinni również Ci , którzy zamiast w szkole mówić o odpowiedzialności i nie podejmowaniu stosunków seksualnych przez dzieci i młodzież uczą ich jak zakładać prezerwatywę i ubolewają nad tym,że te co zajda w ciążę nie mogą jej przerwać , jakby seks to była tylko zabawa tyle,że z ewentualnymi konsekwencjami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o autorce, ale chyba będę musiała się trochę za nią rozejrzeć

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tą książki i bardzo mi się podobało.;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam autorki. Temat przypadł mi do gustu. Uwielbiam od czasu do czasu przeczytać książkę, która opowiada o rzeczywistości przed, którą nie da się uciec. Ten chłopiec, który podobno ma zdradzić główną bohaterkę, mam nadzieję że poniesie jakąś karę za swoją niewierność. Jak na razie muszę zdobyć tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam książkę w domu, koniecznie muszę ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 11. Koniecznie muszę po nią sięgnąć. Tyle pozytywnych opinii, a tematyka dająca do myślenia.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka