O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytańytań

Tytuł: o Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań
Wydawnictwo:Pewnie to znacie: a czemu, a dlaczego, a skąd, a gdzie, a po co i tak dalej. Dzieci zadają miliardy pytań, czasem bardzo prostych, a czasem można spaść z krzesła. Są też takie pytania, na które my dorośli sami nie potrafimy odpowiedzieć, bądź po prostu nie wiemy jak przekazać dziecku prawdę.
Książka "O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań" jest świetną alternatywą dla każdego rodzica, który ma ciekawe świata dziecko. Autorzy zrobili ogromną przysługę rodzicom, bowiem napisali książkę, która pozwoli wyjaśnić dziecku trudne kwestie nurtujące malucha.

W środku mamy opisanych i zilustrowanych dwanaście pytań:
1) Dlaczego nie jesteśmy tacy sami?
2) Dlaczego dzieci się biją?
3) Gdzie byłam, kiedy mnie nie było?
4) Dlaczego nie mogę robić tego, co chcę?
5) Dlaczego się boję?
6) Jak urodził się świat?
7) To niesprawiedliwe!
8) Dlaczego trzeba chodzić do przedszkola?
9) Dlaczego niektórzy ludzie nie mają domu?
10)Dlaczego czasami jesteśmy niegrzeczni?
11) Będę taki jak mój tata!
12) Co to jest śmierć?

Spójrzcie jaka jest rozpiętość tematów. Od tych najbardziej oczywistych czyli gdzie byłem kiedy mnie nie było, aż do śmierci. Akurat śmierć bardzo dzieci interesuje, a w tej książce jest świetnie opracowana.
Co jeszcze mi się podoba w tej książce to fakt, że jest ona opracowana zarówno dla tych dzieci najmłodszych jak i tych starszych.
Każde pytanie ma ten sam schemat. Po lewej stronie mamy czarną białą ilustracje z dialogiem Grzesia z dorosłym, po prawej jest skrót myślowy i główna puenta, z dużą kolorową ilustracją. I ta duża kolorowa ilustracja jest właśnie dla tych najmłodszych. Z takim malutkim dzieckiem możemy ograniczać się tylko do oglądania ilustracji i czytania głównych myśli, ze starszym możemy i czytać i oglądać.


Książka ma także porady dla rodziców, które są nieocenione!
Warto je przeczytać zanim podsuniemy książkę dziecku, bo można się wiele dowiedzieć.
Ja jestem zachwycona przede wszystkim możliwościami tej książki. Jest to niezbędna pozycja, która pomoże rodzicom choć trochę wyjaśnić dzieciom trudne tematy.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka