Hotel Babylon - Imogen Edwards - Jones

Autorka: Imogen Edwards - JonesTytuł: Hotel BabylonWydawnictwo:
Jestem wielką fanką serialu "Hotel 52". To jedyny serial jaki oglądam i chyba jedyny, który ma dla mnie sens. Uwielbiam wątki hotelowe w książkach, ale pierwszy raz czytałam taką, która odkrywa przed czytelnikiem całą prawdę o hotelach.

Mimo, że akcja książki toczy się w fikcyjnym hotelu Babylon, wszystkie sytuacje tam opisane zdarzyły się naprawdę. Autorka wraz z autorem anonimowym, który od wielu lat związany jest ze światem hotelarskim, stworzyli książkę, która zaskakuje i pokazuje zupełnie inne oblicze hotelu.
24 godziny opisane godzina po godzinie ukazują hotel tętniący życiem oraz skrywający wiele sekretów, bólu, szczęścia czasami także i śmierci. 10 lat doświadczeń skondensowane w 24 godzinach dają książkę interesującą i nafaszerowaną prawdziwymi anegdotami, oszustwami, narkotykami a także rozpustą.
Genialnie zobrazowane relacje pomiędzy pracownikami hotelu sprawiają, że od książki trudno się oderwać.

Wszystkie sytuacje opisane w książce są czasami tak nieprawdopodobne, że wydaje się jakby ludzie, którzy przekraczają próg hotelu dostawali małpiego rozumu. Dziwne życzenia, spacer nago po holu, szlafrokowe rozmowy o 4 nad ranem to normalność doby hotelowej.
Jestem zaskoczona nie tylko tymi sytuacjami ale także tym na czym hotel zarabia, jak czasami oszukuje ludzi lub jak rzeczywiście wygląda hotelowa kuchnia. I to nie w jakimś podrzędnym hoteliku, ale w porządnym pięciogwiazdkowym hotelu, w którym doba kosztuje więcej niż jest w stanie zarobić przeciętny człowiek w ciągu miesiąca!

Książkę polecam. Warto ją przeczytać bez względu na to czy jest się fanem hotelarstwa czy też nie. Być może i Wam przyjdzie kiedyś spędzić noc w hotelu a lepiej poznać wszystkie ich sekrety:))
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka