Tydzień w zimie - Marcia Willett

Autorka: Marcia Willett
Tytuł: Tydzień w zimie
Wydawnictwo:
Zdecydowanie lubię książki Marci Willett. Już przy pierwszym spotkaniu z jej twórczością zauważyłam ten osobliwy styl pisania. Spokojny, odprężający i taki bardzo specyficzny.
"Tydzień w zimie" to już druga książka tej autorki, która ukazała się w Polsce.

Akcja książki toczy się w przepięknych i magicznym miejscu, a dokładnie w Kornwalii, gdzie położona jest rodzinna posiadłość Moorgate. Maudie, kobieta zamieszkująca posiadłość, po śmierci męża postanawia sprzedać dom. Niestety nie jest to takie łatwe, bowiem decyzja o sprzedaży jest bardzo nie na rękę Selinie. Selina jest pasierbicą Maudie i nigdy za sobą nie przepadały.

Ogłoszenie o sprzedaży mimo to się ukazuje i już niedługo później na miejsce przyjeżdża ciężko chora Melissa, która po obejrzeniu posiadłości jest zdecydowana ją nabyć. Jest też inny kupiec, który absolutnie nie zamierza rezygnować z zakupu tak pięknego miejsca. Co z tego wyniknie i jakie czekają ich problemy dowiecie się z książki, którą czyta się fantastycznie.

Płynna narracja, wyraziści bohaterowie i przepiękna sceneria sprawiają, ze od książki trudno się oderwać. Jedynym minusem jak dla mnie są zbyt małe litery, ale da się to jakoś przeżyć.
Książka zawiera nie tylko piękne krajobrazy, ale także cały wachlarz problemów małżeńskich, poplątanych więzi rodzinnych a także trudnych wyborów i walki z chorobą.
Jest to zdecydowanie książka, która poruszy każdego:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka