Skrzat Jagódka - Ewa Stadtmuller

Autorka: Ewa Stadtmuller
Tytuł: Jak skrzat Jagódka oswajał zimę
Jak skrzat Jagódka misia z zającem pogodził
Wydawnictwo:

Książki o Skrzacie Jagódce to kolejna świetna seria kierowana dla dzieci. Ten sympatyczny bohater z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu czytelnikowi.
Póki co w tej serii, ukazały się dwie książeczki. Pierwsza: "Jak skrzat Jagódka oswajał zimę" i druga " Jak skrzat Jagódka misia z zającem pogodził". Obie są przepięknie ilustrowane!
Ilustracje są bardzo kolorowe i tak niesamowicie bajkowe, że trudno oderwać od nich wzrok.

W książkach najbardziej podoba mi się to, że bardzo duży nacisk kładziony jest na przyjaźń. W obu książeczkach wszyscy bohaterowie odwiedzają się nawzajem. Są dla siebie mili i życzliwi i zawsze służą sobie pomocą. Dodatkowo w książce zimowej ("Jak skrzat Jagódka oswajał zimę") mały czytelnik dowie się co takiego robią zwierzęta w zimę.
Te książki pokocha każde dziecko. Warto zaopatrzyć w nie biblioteczkę!
Polecam:)

3 komentarze :

 1. Moja córka miała kiedyś książeczkę z tej serii o przygodach skrzata Jagódki, o zatrzymaniu czasu czy coś w ten deseń:) Zaletą są śliczne ilustracje i zabawny tekst:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam książeczkę "Jak Skrzat Jagódka oswajał zimę". Właściwie nie ja, a moje dzieci ;) Choć przyznaję, że książeczka i mnie bardzo się spodobała, a zwłaszcza zawarte w niej przepiękne ilustracje. Z wielką radością poznam kolejne części Skrzata i jego przyjaciół.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam książki moim dzieciom, ale tej jakoś nie mam na półce. Teraz już chyba są za duże na takie historie. Jednak dobrze wiedzieć o jej istnieniu.
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka