Na kogo wypadnie - Kevin Wignall

Autor: Kevin WignallTytuł: Na kogo wypadnieWydawnictwo:RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 18.04.2012
Ella ma wszystko. Kochającą rodzinę, brata z którym świetnie się rozumie, oraz chłopaka.
Razem z nim wyjeżdża na wakacje aby odpocząć i odetchnąć od obowiązków szkolnych i od monotonii życia codziennego.
Ich wakacje zostają brutalnie przerwane z chwilą, gdy ktoś usiłuje zabić dziewczynę. W tym samym czasie z rąk zabójcy giną jej rodzice i brat. Jej dotychczasowe życie zmienia się diametralnie. Staje się nie tylko celem zabójcy, ale także dowiaduje się rzeczy, o których wcześniej zupełnie nie miała pojęcia.

Ella nie może już nikomu ufać. Policja jest bezradna. Jedyną osobą, na którą może liczyć dziewczyna jest Lucas, płatny zabójca, którego wynajął jej ojciec do ochrony. Wkrótce okazuje się, że rodzina Elli skrywała wiele sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.
Co jest prawdą, a co fikcją? Do czego zdolna jest dziewczyna? Jak daleko jest się w stanie posunąć w dociekaniu prawdy?

Spodziewałam się porywającej lektury, ale ta taka nie jest. Owszem jest zagadka i akcja rzeczywiście wciąga, ale nie czuję się mimo wszystko usatysfakcjonowana. Ella od początku jakoś mi nie pasowała. Niby takie dziewczę, które mało wie o życiu, a nagle okazuje się wyrachowaną kobietą, która dobrze wie co robi.
Zdecydowanie na plus muszę zaliczyć wątek Lucasa, płatnego zabójcy. Bardzo fajnie przedstawiona jest jego sylwetka i historia.
"Na kogo wypadnie" to historia dziewczyny, która jest tak zdeterminowana aby dowiedzieć się kto zabił, że sama zatraca się w tym co jest prawdą, a co tylko ułudą.
Jeżeli lubicie tego typu książki ta powinna Wam się spodobać.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka