Adam i Ewy - Monika Orłowska


Autorka: Monika OrłowskaTytuł: Adam i EwyWydawnictwo:
Dzień Ewy zawsze wygląda tak samo. Pranie, sprzątanie, opieka nad dziećmi, nad chorą teściową, gotowanie i sen. Wyobraźcie sobie tak żyć każdego dnia, bez rozrywki, bez książek, bez czegokolwiek prócz tych rzeczy. Koszmar!
Mąż Ewy, Adam pracuje za granicą. Kiedyś razem mieszkali w miejscu pracy Adama, ale mama Adama zachorowała i ktoś musiał się zaopiekować chorą kobietą. Prócz setki innych obowiązków, Ewie doszedł jeszcze ten jeden.

Adam i Ewa mają dwie córki, jedną z poprzedniego małżeństwa Adama i drugą, która jest ich wspólną córką. Niestety ze starszą bardzo trudno się Ewie dogadać.
Zresztą życie Ewy jest bardzo trudne. Kobieta jest pozostawiona sama sobie i spełnia każde życzenie swojej rodziny. Jest jednocześnie mamą, żoną,kucharką,pielęgniarką, sprzątaczką i wszystkim czym zapragnie mąż.
Jeżeli myślicie, że Adam docenia to co robi dla niego żona, to się mylicie. Przyjeżdża raz na cztery tygodnie i kompletnie nic nie robi. Jeszcze ma pretensje do żony, że źle się opiekuje jego matką.
Ewa jest wykończona, a dodatkowo zauważyła, że z konta znikają pieniądze. Jest ciekawa na co wydaje je Adam, który tak dba o to, aby Ewa nie wydawała zbyt wiele.
Prawda będzie bolesna i zaskakująca.
"Adam i Ewy" to książka, która pokazuje jak trudne i skomplikowane mogą być relacje rodzinne. Adam to człowiek z przeszłością. Całe jego życie to kłamstwa, wysługiwanie się innymi i Ewy. Ewa pierwsza żona, Ewa druga żona, Ewa córka Adama. Wszystkie były w stanie wiele dla niego poświęcić, a on okropnie je oszukiwał.
Książkę czyta się fantastycznie. Czytelnik czuje jakby był jednym z członków rodziny i pilnie obserwuje co dzieje się w niej dzieje. A każdy kolejny sekret, który poznajemy sprawia, że zastanawiamy się jak można tak żyć...
Polecam!

10 komentarzy :

 1. Ciekawa :) Myślę, że sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zachęciłaś mnie, poszukam tej książki
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa recenzja, mam nadzieję, że wpadnie w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja super i dlatego chętnie sięgnę po ten tytuł i wzbogacę swoją domową bibliteczkę.
  Wszystkim życzę miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa notka.Książka wydaje się być ciekawa.Na pewno po nią sięgne.Dodałam twój blog do odwiedzanych i dodałam się do obserwowanych mam nadzieję że ci to nie przeszkadza.Zapraszam do siebie.
  www.in-world-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie mnie zachęciłaś, muszę koniecznie ją przeczytać, bo uwielbiam takie historie o życiu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za polskimi książkami, wiec "Adama i Ewę" odpuszczę. Jest wiele książek o tej tematyce, więc mogłabym poszukać gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam, ale chyba by mi się spodobała, więc jej poszukam

  OdpowiedzUsuń
 9. Książkę czytałam i bardzo, bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka bardzo dobra,jednak nie mogłabym tak żyć jak główna bohaterka Ewa.Zbyt duźo poświęciła dla swojego małżeństwa.

  http://czytamtocodobre.blox.pl/2013/06/Adam-i-Ewy-Monika-Orlowska.html

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka