Adam i Ewy - Monika Orłowska


Autorka: Monika OrłowskaTytuł: Adam i EwyWydawnictwo:
Dzień Ewy zawsze wygląda tak samo. Pranie, sprzątanie, opieka nad dziećmi, nad chorą teściową, gotowanie i sen. Wyobraźcie sobie tak żyć każdego dnia, bez rozrywki, bez książek, bez czegokolwiek prócz tych rzeczy. Koszmar!
Mąż Ewy, Adam pracuje za granicą. Kiedyś razem mieszkali w miejscu pracy Adama, ale mama Adama zachorowała i ktoś musiał się zaopiekować chorą kobietą. Prócz setki innych obowiązków, Ewie doszedł jeszcze ten jeden.

Adam i Ewa mają dwie córki, jedną z poprzedniego małżeństwa Adama i drugą, która jest ich wspólną córką. Niestety ze starszą bardzo trudno się Ewie dogadać.
Zresztą życie Ewy jest bardzo trudne. Kobieta jest pozostawiona sama sobie i spełnia każde życzenie swojej rodziny. Jest jednocześnie mamą, żoną,kucharką,pielęgniarką, sprzątaczką i wszystkim czym zapragnie mąż.
Jeżeli myślicie, że Adam docenia to co robi dla niego żona, to się mylicie. Przyjeżdża raz na cztery tygodnie i kompletnie nic nie robi. Jeszcze ma pretensje do żony, że źle się opiekuje jego matką.
Ewa jest wykończona, a dodatkowo zauważyła, że z konta znikają pieniądze. Jest ciekawa na co wydaje je Adam, który tak dba o to, aby Ewa nie wydawała zbyt wiele.
Prawda będzie bolesna i zaskakująca.
"Adam i Ewy" to książka, która pokazuje jak trudne i skomplikowane mogą być relacje rodzinne. Adam to człowiek z przeszłością. Całe jego życie to kłamstwa, wysługiwanie się innymi i Ewy. Ewa pierwsza żona, Ewa druga żona, Ewa córka Adama. Wszystkie były w stanie wiele dla niego poświęcić, a on okropnie je oszukiwał.
Książkę czyta się fantastycznie. Czytelnik czuje jakby był jednym z członków rodziny i pilnie obserwuje co dzieje się w niej dzieje. A każdy kolejny sekret, który poznajemy sprawia, że zastanawiamy się jak można tak żyć...
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka