Nikt się nie dowie - Barbara Delinsky

Autorka: Barbara DelinskyTytuł: Nikt się nie dowieWydawnictwo:
Deborah wraz z dziećmi: Grace i Dylanem ma za sobą trudne tygodnie. Mąż Deb i ojciec jej dzieci odszedł do innej kobiety, zostawiając wszystko na jej głowie. Niedawno zmarła także matka Deb i wszyscy bardzo za nią tęsknią.

Zresztą w tak małej mieścinie w jakiej mieszka ta trójka, trudno cokolwiek ukryć. Wszyscy się znają i wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Dodatkowo Deb jest jeszcze znanym lekarzem.
W tej rodzinie to dopiero początek całej lawiny nieprzyjemnych zdarzeń. Deb bardzo dba o to aby dzieci nie odczuwały za bardzo faktu, że rodzice się rozstali. Gdy odbiera Grace z imprezy pozwala nawet prowadzić jej samochód, mimo, że dziewczyna nie odebrała jeszcze prawa jazdy.
Gdy dochodzi do wypadku i Grace potrąca pieszego, Deb całą winę bierze na siebie.
Wkrótce jej decyzja okazuje się największym błędem jaki mogła popełnić.
Grace zamyka się w sobie, a rodzina Deb coraz bardziej oddala się od siebie. Rozpoczyna się śledztwo, a potrącony mężczyzna umiera.

"Nikt się nie dowie" to fantastyczna opowieść o więzi matki z córką, a także o cierpieniu, lojalności i oddaniu. Prawda o wypadku nigdy miała nie ujrzeć światła dziennego. Ale ile można żyć w kłamstwie? Barbara Delinsky kolejny raz pokazała, że jest mistrzynią w ukazywaniu delikatnych więzi, które przez nieodpowiednie decyzje mogą zostać zerwane na zawsze. Z przyjemnością czytałam książkę do samego końca zastanawiając się, jak to wszystko się skończy. Element zaskoczenia był, choć przez chwilę myślałam, że już wszystko jasne:)
Polecam!

11 komentarzy :

 1. Może kiedyś się skuszę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce i chciałabym ją przeczytać. Spotykam się na razie z samymi pozytywnymi recenzjami.

  OdpowiedzUsuń
 3. książka wygląda zachęcająco
  kiedyś widziałam film o dość podobnej tematyce, tyle że tam winę za wypadek za córkę wziął na siebie ojciec i za nią odsiedział karę w więzieniu nie chcąc łamać życia córce, której zapowiadała się świetna kariera lekarska
  wiem, to nie ta książka, ale jakoś tak mi się od razu ten film w pamięci nasunął :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej książki tej autorki choć wiem, że kilka jest w bibliotece. Może Nikt się nie dowie też. Trzeba to sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
 5. Styl Delinsky jakoś niespecjalnie mnie pociąga, więc mimo interesującej fabuły tym razem spasuję:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. myślę, że kiedyś przecztam, bo wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze brałam się za książki Delinsky i nigdy nie doczytałam końca.Jakoś mnie nudziły.Może sięgnę po jeszcze tę pozycje.Może się przekonam do tej autorki.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale teraz żałuję, że nie zamówiłam tej książki z Weltbildu. Dopiero co zrobiłam zamówienie i zastanawiałam się nad nią i w końcu zrezygnowałam. Barbara Delinsky juz jakiś czas chodzi mi po głowie. Muszę w końcu przeczytać coś tej autorki.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie zaprezentowałaś tę książkę, chyba się za nią rozejrzę

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam jedną książkę tej autorki "Nie moja córka" i jakoś styl pisania Pani Delinsky nie przypadł mi do gustu. Aczkolwiek chętnie dowiem się jakie są inne jej książki. Może moje spostrzeżenia są mylne. :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka