Nikt się nie dowie - Barbara Delinsky

Autorka: Barbara DelinskyTytuł: Nikt się nie dowieWydawnictwo:
Deborah wraz z dziećmi: Grace i Dylanem ma za sobą trudne tygodnie. Mąż Deb i ojciec jej dzieci odszedł do innej kobiety, zostawiając wszystko na jej głowie. Niedawno zmarła także matka Deb i wszyscy bardzo za nią tęsknią.

Zresztą w tak małej mieścinie w jakiej mieszka ta trójka, trudno cokolwiek ukryć. Wszyscy się znają i wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Dodatkowo Deb jest jeszcze znanym lekarzem.
W tej rodzinie to dopiero początek całej lawiny nieprzyjemnych zdarzeń. Deb bardzo dba o to aby dzieci nie odczuwały za bardzo faktu, że rodzice się rozstali. Gdy odbiera Grace z imprezy pozwala nawet prowadzić jej samochód, mimo, że dziewczyna nie odebrała jeszcze prawa jazdy.
Gdy dochodzi do wypadku i Grace potrąca pieszego, Deb całą winę bierze na siebie.
Wkrótce jej decyzja okazuje się największym błędem jaki mogła popełnić.
Grace zamyka się w sobie, a rodzina Deb coraz bardziej oddala się od siebie. Rozpoczyna się śledztwo, a potrącony mężczyzna umiera.

"Nikt się nie dowie" to fantastyczna opowieść o więzi matki z córką, a także o cierpieniu, lojalności i oddaniu. Prawda o wypadku nigdy miała nie ujrzeć światła dziennego. Ale ile można żyć w kłamstwie? Barbara Delinsky kolejny raz pokazała, że jest mistrzynią w ukazywaniu delikatnych więzi, które przez nieodpowiednie decyzje mogą zostać zerwane na zawsze. Z przyjemnością czytałam książkę do samego końca zastanawiając się, jak to wszystko się skończy. Element zaskoczenia był, choć przez chwilę myślałam, że już wszystko jasne:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka