Polska na weekend

Tytuł: Polska na weekendWydawnictwo:
"Polska na weekend" to klasyczny przewodnik, który możemy wykorzystać w planowaniu wycieczek rodzinnych.
Kupując przewodnik otrzymujemy fajny pakiet, zapakowany w kieszonkę, a do przewodnika mamy jeszcze dodatkowo małą książeczkę z 12 najpiękniejszymi trasami, które warto wykorzystać.

Pierwsze co rzuca się w oczy otwierając przewodnik, to ogrom informacji.
Przewodnik podzielony jest według poszczególnych obszarów Polski. Na początek zawsze jest informacja wprowadzająca, która ma na celu poinformowanie nas, co takiego wyjątkowego jest w danym miejscu, z czego dany region słynie, co warto zobaczyć. Jest też mapka, zaplanowana trasa i wyszczególnione atrakcje dla dzieci. Autorzy zadbali o to, aby w przewodniku były adresy miejsc, w których możemy się zatrzymać, odpocząć i coś zjeść. Są także informacje dotyczące godzin otwarcia różnych miejsc, przewidywany czas przejazdu oraz numery telefonów przydatnych w danym regionie.
Generalnie przewodnik jest fantastycznie opracowany i biorąc go ze sobą w podróż, wszystkie potrzebne informacje mamy w jednym miejscu.

Ja w wielu miejscach nie byłam, więc nie mogę powiedzieć, na ile te informacje zawarte w przewodniku są aktualne, ale znalazłam opis dotyczący Gąsek, do których jeżdżę w każde wakacje. Bardzo się zdziwiłam, bo autor przewodnika napisał: " Gąski, trudno nawet nazwać wioską, bo stoi tu zaledwie kilka domów" zdecydowanie jest to informacja myląca, bo owszem w Gąskach tak było, ale z 10 lat temu!
Nie wiem na ile mogę wierzyć pozostałym opisom, ale ogólnie książka sprawia bardzo dobre wrażenie i z pewnością podczas weekendowych wyjazdów będę z niej korzystać:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka