Delirium - Lauren Oliver

Autorka: Lauren Oliver
Tytuł: Delirium
Wydawnictwo:

Czy miłość to choroba? Coś wstrętnego, obrzydliwego, coś co nie pozwala nam cieszyć się życiem, zamyka nas, unieruchamia, opatula, wręcz wsysa. Z miłości trzeba się leczyć, a najlepiej do niej nie dopuścić. Z takiego założenia wychodzą ludzie, o których mowa w książce "Delirium" pierwszej części trylogii, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Lena jest główną bohaterką i to ona wkrótce będzie bezpieczna i wolna od miłości. Póki co musi jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ale chwila, w której otrzyma lek jest coraz bliżej. Dziewczyna jest świadoma tego, że jej matka zabiła się właśnie z powodu miłości i z niecierpliwością oczekuje chwili, kiedy ona pozbędzie się tego brzemienia.
Póki co dziewczyna musi przejść kilka testów, które pozwolą na dobranie jej odpowiedniego kandydata, z którym stworzy rodzinę.

Jednak zanim do tego dojdzie, Lena pozna Alexa. A Alex to już zupełnie inna historia. Ten młody chłopak absolutnie nie zamierza rezygnować z uczucia jakim jest miłość. Lena zafascynowana Alexem powoli zacznie zmieniać zdanie...ale nie wszystkim się to podoba.

Książkę czyta się fantastycznie. Fabuła jest tak inna i tak fascynująco ciekawa, że nie sposób się od książki oderwać. Zresztą, cała wizja miasta i społeczeństwa w nim żyjącego jest bardzo dziwna, a zarazem interesująca. Zasady panujące w mieście także pozostawiają wiele do życzenia, a czasami aż dreszcz przechodził po plecach gdy zdawałam sobie sprawę z tego, jak zniewoleni i nieszczęśliwi muszą być Ci ludzie.

Jeżeli lubicie takie książki, jestem pewna, że "Delirium" Wam się spodoba. Ja ją polecam i jestem pewna, że się nie zawiedziecie!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka