Suknia ślubna - Pierre Lemaitre


Autor: Pierre Lemaitre
Tytuł: Suknia ślubna
Wydawnictwo:Sophie jest szczęśliwą mężatką, która wiedzie bardzo uporządkowane życie. Jej spokój zakłócają pozornie drobne incydenty, które nie dają jej spokoju. Zaczyna się dosyć niewinnie. Kobieta gubi klucze, nie przychodzi na umówione spotkanie albo nie pamięta gdzie zaparkowała samochód. Niestety z biegiem czasu jest coraz gorzej, aż w końcu dochodzi do tego momentu, gdy kobieta myśli, że zwariowała i ląduje w szpitalu psychiatrycznym.

Przerażona tym co się dzieje postanawia uciec policji, zmienić tożsamość i zacząć nowe życie. Gdy wszystko na nowo zaczyna się układać i gdy Sophie w końcu powoli zapomina o przeszłości, koszmar powraca.

Czy Sophie rzeczywiście zwariowała? A może ktoś celowo niszczy jej życie?

"Suknia ślubna" to książka, która zaskakuje czytelnika na każdej stronie. Nigdy nie można być pewnym tego co się wydarzy. Gdy już myślimy, że wiemy, następuje totalny zwrot i na nowo próbujemy zrozumieć, połączyć i odgadnąć o co chodzi. I co najlepsze. Czytając monologi głównej bohaterki czytelnik sam ma wrażenie, że po prostu zwariował. Ta książka jest napisana na takiej granicy obłędu, że właściwie trudno odróżnić rzeczywistość od fikcji.
"Suknia ślubna" pokazuje jak delikatna i krucha może być ludzka psychika i jak łatwo jest manipulować innym człowiekiem.
Jeżeli lubicie tego typu książki, koniecznie ją przeczytajcie.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka