Pokój Marty - Magdalena Zimniak

Autorka: Magdalena Zimniak
Tytuł: Pokój Marty
Wydawnictwo:

Przyznam, że troszkę obawiałam się tej książki, bo po pierwsze przeczytałam już kilka krytycznych recenzji, a po drugie trudno poziomem dorównać do poprzedniej książki autorki, która swoją drogą była bardzo dobra. Moje obawy okazały się zbędna, bowiem "Pokój Marty" choć zupełnie inny od "Willi" jest lekturą wciągającą i bądź co bądź bardzo angażującą czytelnika.

Główną bohaterką jest nastoletnia Marta. Po śmierci mamy oboje z ojcem przeprowadzają się do domu z przeszłością. Chcą zapomnieć o bolesnych wydarzeniach i rozpocząć nowe życie.
Gdy wszystko wydaje się już na dobrej drodze do osiągnięcia wymarzonego spokoju, w domu tych dwojga zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
Marta w swoim pokoju widzi ducha zamordowanej przed laty dziewczynki, która ostrzega ją przed złem, które na nią czyha.
Wkrótce Marta ma także wizje z przyszłości, w których widzi ojca strzelającego do niej. Nie tylko Marta jest tym przerażona, ale także ojciec dziewczyny, który w wizjach doszukuje się choroby psychicznej córki.

Tych dwoje ma jeszcze jeden problem, który starają się przemilczeć. Tym problemem jest miłość, która absolutnie nie powinna mieć miejsca..ale przecież serce nie sługa.
Przed Martą i jej ojcem jeszcze długa droga, bardzo bolesna i z pewnością nie spodziewają się tego co się jeszcze wydarzy.

"Pokój Marty" to książka o zakazanej miłości, zaufaniu i o tajemnicach z przeszłości. Trudno książkę porównywać do "Willi" choć ja spodziewałam się czegoś w tym klimacie, ale z pewnością nie jestem rozczarowana.
Bohaterowie nie są przerysowani, akcja zmienia się ze strony na stronę, a napięcie rośnie z każdym kolejnym rozdziałem.
Przyznam, że zakończeniem byłam zaskoczona, typowałam trochę inne, ale to świadczy tylko o tym, że książka nie jest od początku do końca przewidywalna.

Jeżeli lubicie książki, które mają w sobie nutkę tajemnicy, zakazaną miłość, a także dreszcz emocji to "Pokój Marty" będzie idealny.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka