Seria Katecheza dla najmłodszych: Rysunki dla mamy, Pranie u babci Wiktorii - Joanna Wilkońska


Autorka: Joanna Wilkońska
Tytuł: Rysunki dla mamy,
Pranie u babci Wiktorii
Wydawnictwo:

Niedawno premierę miała bardzo wartościowa seria, która ukazała się nakładem wydawnictwa WAM: "Katecheza dla najmłodszych".
Jest to seria cieniutkich książeczek, które zawierają krótką opowieść, strony do kolorowania i zawsze na koniec jest jedna przypowieść z Biblii.
Książki są o tyle fajne, że po pierwsze mają bardzo atrakcyjną cenę, kosztują niewiele ponad 5zł, są przepięknie ilustrowane, no i nie można zapomnieć o ich walorze edukacyjnym i tym religijnym.

Ja miałam okazję przeczytać dwie z tej serii, ale jest ich więcej.
"Pranie u babci Wiktorii" to historia Michała, którego bardzo fascynowała stara pralka babci. Niestety bujna wyobraźnia chłopca doprowadziła do bardzo nieprzyjemnej sytuacji!

"Rysunki dla mamy" to historia Wojtka, Kuby i Marcina. Każdy z chłopców zmaga się z problemem cóż to narysować mamie aby była zadowolona?

Bardzo podoba mi się idea książek, ale także same historie. Są proste i zawsze kończą się pytaniem o samopoczucie bohatera lub bohaterów. To sprawia, że rodzic, który nadzoruje czytanie książki bądź sam czyta z dzieckiem może z nim od razu porozmawiać i omówić postępowanie głównego bohatera, albo zachęcić dziecko do postawienia się w sytuacji bohatera.
To niesamowite ułatwienie.
Koniecznie zapoznajcie się z całą serią tych książeczek!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka